פקיסטן: רצחו נערות כי רקדו בגשם

שתי נערות בנות 15 ו-16 נורו למוות בצפון פקיסטן כי פגעו בכבוד המשפחה. על פי כלי התקשורת במדינה, אביהן החורג של הנערות רצח אותן כי ראה סרטון שבו הן רוקדות וצוחקות

הפשע - ריקוד בגשם (דיילי טלגראף)

סרטון קצר באיכות ירודה, שצולם לפני שישה חודשים ומציג שתי נערות פקיסטניות צוחקות ופוצחות בריקוד בגשם ליד ביתן, זה מה שהוביל לרצח אכזרי של השתיים בטיעון של פגיעה בכבוד המשפחה. על פי הדיווחים בפקיסטן, נור בסרה בת ה-15 ונור שזה בת ה-16, בנותיו של שוטר לשעבר מהעיר צ'ילאס שבצפון המדינה נרצחו על ידי חמישה גברים יחד עם אמן בגלל הריקוד שתועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

משטרת פקיסטן טוענת שאביהן החורג של הבנות, הנקרא חוטור, טען בעבר שהסרטון מהווה "פגיעה בכבוד המשפחה" וכרגע הוא החשוד המרכזי ברצח. המשטרה בודקת האם זהו רק הריקוד שהעלה את חמתו של האב או שהוא שאולי גם האיש שעמד מאחורי המצלמה - על פי הקול, גבר שעדיין לא זוהה.

רצח על רקע כבוד המשפחה הוא תופעה שכיחה באזורים שונים בפקיסטן, שבהם החוק השולט הוא חוק שבטי ולעיתים איסלאמי קיצוני. על פי אנשי ארגוני זכויות אזרח, יותר מ-900 נשים נרצחו במדינה בשנה שעברה בגלל שביישו את משפחותיהן.

רבות מהן נרצחו על ידי אחיהן או אביהן, אחרי שהואשמו ביחסים לא הולמים. בפקיסטן טוענים שזו לא הפעם הראשונה שנשים נרצחות בגלל סרטונים דומים. חמש נשים ושני גברים נרצחו השנה, באותו האזור, אחרי שנראו שרים ורוקדים יחדיו בחתונה.