אסון בארה"ב: 19 כבאים נהרגו בשריפה

מאות כבאים מנסים להשתלט על שריפת ענק שפרצה במדינת אריזונה ומתפשטת במהירות בגלל הרוחות העזות והטמפרטורות הגבוהות – 45 מעלות. אחד מצוותי הכיבוי נלכד בלהבות ו-19 כבאים נהרגו. דובר מערך הכיבוי: "זו אחת מהשריפות החמורות שראינו"

השריפה הקטלנית באריזונה (AP)

19 כבאים מיחידת עילית במדינת אריזונה שבארה"ב נהרגו הלילה (ב') במהלך ניסיונות לכבות את שריפת ענק שהחריבה כבר עשרות בתים והובילה לפינוי של שני יישובים קטנים צפונית לעיר פיניקס. הלהבות מתפשטות מהר מאוד בגלל הטמפרטורות הגבוהות - יותר מ-45 מעלות - והרוחות העזות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

"זה היה צוות קטן ומובחר", אמר ארט מוריסון, ראש חטיבת הכבאים באריזונה, על ההרוגים. "בנסיבות רגילות, שאתה מתמודד עם קווי האש, אתה מוודא שיש לך מסלול מילוט ברור, שיש לך אזור בטוח מתוכנן מראש. במקרה הזה, אזור הביטחון הזה לא היה גדול מספיק והאש פשוט לקחה אותם איתה".

הכבאים נלכדו בלהבות (רויטרס)

אנשי צוות הכיבוי הוגדרו תחילה כנעדרים, אבל אחר כמה שעות, צוות האוויר שמסייע ל-250 הכבאים על הקרקע להילחם בשריפת הענק טען שראה את אותם לכודים בין הלהבות.

בשירותי הכיבוי באריזונה אומרים שהשריפות החלו עוד ביום שישי ליד העיר יירנל, צפונית לפיניקס. על פי הדיווחים, פגיעת ברק היא שהציתה את האש. דובר מערך הכבאות דן פריג'ו אמר, עוד לפני שידע על מותם של 19 מחבריו: "זו אחת מהשריפות החמורות שראינו".