לקראת הלידה של הנסיך: קדחת הימורים בממלכה

בעוד כשלושה שבועות צפויה הדוכסית מקיימבריג' קייט מידלטון ללדת, והממלכה כולה סוערת: מה יהיה מינו של יורש העצר המלכותי? תעשיית ההימורים חוגגת, ובתי העסק יצאו עם מוצרים חדשים לכבוד בואו של המלך העתידי

המועד מתקרב ואזרחי בריטניה ממתינים בדריכות. בעוד כשלושה שבועות יגיע מועד לידתה המיוחל של הדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון, הנושאת ברחמה את המלך או המלכה העתידיים של אנגליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הבטן הלכה ותפחה על גזרתה הדקיקה של הדוכסית ואיתה גם הסיקור והספקולציות שמגיעות לשיא. חרושת השמועות סביב מינו של העובר הולכת וגוברת, אך ההורים וויליאם וקייט מתעקשים שגם הם עצמם, כמו רבע מהזוגות בבריטניה רוצים להיות מופתעים, ולגלות רק בזמן הלידה אם מדובר בבן או בבת. לכן, הבריטים מצדם, החלו במציאת פתרונות יצירתיים והצטרפו לשוק הימורים ייחודי שנפתח במיוחד לקראת הלידה.

"שוק ההימורים הפופולרי ביותר הוא סביב השם", הסביר תחילה רורי סקוט, מנהל סוכנות הימורים בבריטניה. "אבל מהמרים גם על תאריך הלידה, צבע השיער, המשק, ועל המין כמובן. יש כאלו שמהמרים גם על דברים כמו: מה יהיה מועדון הלילה הראשון שהילד ייצא אליו, באיזו אוניברסיטה הוא ילמד, מה תהיה הקריירה שלו... בקיצור מהמרים על הכל".

תרומה משמעותית לכלכלה הבריטית (AP)

הלידה תתרום לכלכלה בריטניה

הלידה המלכותית עומדת לתת זריקת מרץ נחוצה מאד לכלכלה הבריטית המדשדשת. ההערכות מדברות למעלה מחצי מיליארד דולר שיוזרמו לבתי עסק בריטיים בחודשים הקרובים, כולל גם 100 מיליון דולר, שהבריטים מתכוונים להוציא על שתיית אלכוהול בימי החגיגות שלאחר הלידה המשמחת.

חנויות המזכרות ושאר בתי העסק בבריטניה, החלו בהפגנת יצירתיות לאור המאורע. ויצאו עם ליין מוצרים חדשים מיוחדים לקטנטנים. ספלים, כתרים, סיכות, וכמובן - בגדי תינוקות. אפילו בחנות הרשמית של הארמון עברו למכור פיג'מה לפעוטות ברוח המשמר המלכותי.

"תהיה ללידה השפעה גדולה מאד בטווח הקצר", הסבירה פאולין מקלארן, מומחית לבית המלוכה. "קודם כל - החגיגות לרגל האירוע ומכירת המזכרות הנלווית לזה. כמו כן, זה ייצור טרנדים של אופנה לטווח ארוך בשוק הביגוד והציוד לתינוקות".

הלידה תחזק את חשיבות בית המלוכה באנגליה

ההיריון והלידה הקרובה יסיעו לבסס היטב את המונרכיה ככוח חשוב בכלכלה הבריטית בתקופת משבר. לרך שעוד לא נולד צפויים חיים עמוסי חטטנות ופלאשים, אך אף אדם לא יעיז לפקפק בקיומו של המוסד הארכאי בשעה שהוא מביא הרבה תיירים והתעניינות למדינה.

ההיסטוריה של אריכות ימים בשושלת המלוכה - ווינדזור. מלמדת שיחלפו לפחות 60 שנים עד שהיורש או היורשת ייזכו לשבת על כס המלכות. המלך צ'ארלס ימונה רק לאחר המלכה אליזבת', הנסיך וויליאם בנו אחריו, ורק אז יגיע תורו של בנו. על אף שהחגיגה בעיצומה, בבריטניה יש מי שכבר תוהה אם מוסד המלוכה יחזיק בכלל שישה עשורים ואם הנסיך שעוד לא נולד יזכה בכלל למלוך.