דיווח: "ארה"ב צותתה למשרדי האיחוד האירופי"

המגזין הגרמני "דר שפיגל" מצטט מסמכים "סודיים ביותר" שלקח עמו המדליף אדוארד סנואודן, המפרטים כיצד האזינו אנשי הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב למשרדי האיחוד ועקבו אחר רשת המחשבים הפנימית. על פי הדיווח, הם השיגו גם גישה למסמכים ומיילים

"ארה"ב האזינה למשרדי האיחוד האירופי", אד (AP)

פרשת ההאזנות של הממשל האמריקני מסתעפת: המגזין הגרמני "דר שפיגל" מדווח כי ארה"ב האזינה למשרדים של האיחוד האירופי והשיגה גישה לרשת המחשבים הפנימית של האיחוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המגזין הגרמני ציטט מתוך מסמכים "סודיים ביותר" של הסוכנות לביטחון לאומי האמריקנית שנכתבו ב-2010 ולטענתו נלקחו על ידי המדליף אדוארד סנואודן, שעבר בחברה קבלנית שסיפקה שירותים לגוף הביטחוני החשאי.

כתבי המגזין נחשפו לחלק מהמסמכים, שמפרטים כיצד האזינה הסוכנות לביטחון לאומי למשרדי האיחוד האירופי וריגלה אחרי רשת המחשבים הפנימית של האיחוד בוושינגטון ובאו"ם. על פי הדיווח, מדובר לא רק על האזנות לשיחות טלפון אלא גם להשגת גישה למסמכים ומיילים. במסמכים שלקח סנואודן האיחוד האירופי מוגדר כ"מטרה".

האזנות במשרדי המועצה בבריסל

פרשת ההדלפה של סנואדון, שפורסמה בהרחבה בתקשורת העולמית וחשפה האזנות אמריקניות ותכניות מעקב עוררה סערה פוליטית בארה"ב ומחוצה לה וויכוח נוקב לגבי האיזון בין צרכי הביטחון לפגיעה בזכויות הפרט.

ב"דר שפיגל" דווח עוד כי הסוכנות האמריקנית ריגלה אחרי אמצעי תקשורת במשרדי המועצה האירופית בבריסל, שמאגדת את נציגי הממשלות המרכיבות את האיחוד האירופי.

לפני כשבועיים דיווח הגרדיאן הבריטי כי האמריקנים ציטטו לשיחותיו של נשיא רוסיה דימטרי מדבדב במהלך ועידת G20 שנערכה בלונדון בשנת 2009.