רוחאני בנאום לאומה: "מתינות אינה כניעה"

נשיא אירן הנבחר אמר כי יפעל בדרך מתונה מזו של קודמו אחמדינג'אד והבהיר בנאום ששודר בטלוויזיה: "הרפובליקה האסלאמית של אירן, בתור מעצמה אזורית, צריכה למלא את תפקידה ולצורך כך נדרשת מתינות". הוא הדגיש כי כך ניתן לבנות מערכת יחסי אמון עם העולם

"מתינות בונה יחסים עם העולם". רוחאני (AP)

נשיא אירן חסן רוחאני נשא היום (שבת) נאום שהועבר בשידור חי בטלוויזיה האירנית, שבמהלכו הבטיח כי ממשלתו "תפיג מתחים עם מדינת אחרות" ותנקוט במדיניות חוץ מתונה. לדבריו, הבוחרים באירן דרשו דרך של מתינות ולא של קיצוניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוחאני אמר בנאום כי יבחר בדרך מפויסת יותר מקודמו אחמדינג'אד, שמדיניותו החריפה הביאה לסנקציות בינלאומיות. הוא הבטיח שהממשלה החדשה תמנה שרים מרחבי הקשת הפוליטית: "הממשלה הבאה תהיה חוצת מפלגות וקהלים", הדגיש הנשיא החדש. "הממשלה אינה מחויבת למפלגה או סקטור אחד, ונפעל על מנת לבחור את האנשים הראויים ביותר".

"הממשלה העתידית חייבת לפעול במסגרת של מתינות ולהימנע מקיצוניות - זהו המסר לכולם", אמר רוחאני, שקרא לאיזון בין "ריאליזם" לבין מרדף אחר האידיאלים של הרפובליקה האסלאמית.

"מתינות במדיניות החוץ אינה כניעה או אנטגוניזם, היא אינה פסיביות או עימות. מתינות היא אפקטיבית ובונה מערכת יחסים עם העולם. הרפובליקה האסלאמית של אירן, בתור מעצמה אזורית, צריכה למלא את תפקידה ולצרוך כך נדרשת מתינות", הבהיר הנשיא הנבחר.