הנשיא אובמה נפגש עם משפחת מנדלה בדרום אפריקה

נשיא ארה"ב ברק אובמה הגיע לראשונה לביקור בדרום אפריקה, כדי לחלוק כבוד אחרון למנהיגה לשעבר נלסון מנדלה המאושפז במצב קשה. אובמה נפגש עם בני משפחתו של מנדלה, אך לא יבקר ככל הנראה בבית החולים

כבוד אחרון למנהיג דגול (חדשות 2)

נשיא ארה"ב ברק אובמה החליט לחלוק כבוד אחרון לגיבור הגדול של דרום אפריקה, הנשיא לשעבר נלסון מנדלה בן ה-94, המאושפז במצב קשה בבית החולים בפרטוריה. אובמה הגיע הלילה למדינה יחד עם רעייתו מישל, לראשונה מאז נבחר לתפקיד לפני חמש שנים והוא נפגש עם בני משפחתו של מנדלה, השוהים בימים האחרונים לצד מיטתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאור מצבו הקשה של מנדלה, העריכו תחילה כלי התקשורת בדרום אפריקה כי הנשיא האמריקני יפגוש את מנדלה בבית החולים, אך בבית הלבן מיהרו לצנן את ההתלהבות. "מתוך כבוד לשלומו של מנדלה ולנוחות משפחתו, הנשיא לא יבקר בבית החולים", הבהירו גורמים רשמיים מטעמו של אובמה.

"בני הזוג אובמה ייפגשו באופן פרטי עם אחדים מבני משפחת מנדלה כדי להביע תמיכה ולומר שהם מתפללים יחד איתם בזמנים קשים אלה", נמסר מוקדם יותר מהבית הלבן. מאז החל ביקורו של אובמה ביבשת השחורה לפני מספר ימים הוא התייחס למצבו של מנדלה מספר פעמים ואף כינה אותו "גיבור אישי" שלו.

ביממה האחרונה חל שיפור נוסף במצבו של מנדלה, שעדיין מאושפז במצב קריטי בבית החולים בשל סיבוכים של דלקת ריאות קשה שממנה הוא סובל. מאות אלפים ברחבי המדינה נשאו בימים האחרונים תפילות עבור המנהיג שהיה ממנהיגי המאבק נגד שלטון האפרטהייד והפך לסמל של שלום ואחווה בעולם כולו.