ארה"ב: 11 מיליון מהגרים יקבלו אזרחות

הסנאט האמריקני אישר אמש הצעת חוק לפיה 11 מיליון מהגרים החיים בארה"ב, רובם המוחלט מאמריקה הלטינית, יקבלו אזרחות אמריקנית. הצעת החוק גם כללה את הגברת הפיקוח על הגבול המקסיקני על מנת למנוע ממהגרים נוספים להיכנס בצורה לא חוקית

מהגרים רבים יקבלו אזרחות (AP)

הממשל האמריקני עושה היסטוריה: יומיים לאחר ההחלטה שמאשרת נישואי גאים, הסנאט העביר הצעת חוק לרפורמה שתפקידה לפתור את בעיית המהגרים הבלתי-חוקיים לארה"ב, מרביתם מאמריקה הלטינית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רוב גדול של 68 סנאטורים הצביעו בעד הצעת החוק, בעוד רק 32 הצביעו נגד. ההחלטה צפויה להסדיר את מעמדם של קרוב ל-11 מיליון מהגרים בארה"ב, ובעיקר ממדינות כמו מקסיקו, אקוודור וגואטמלה.

במקביל להסדרת מעמדם החוקי של המהגרים, הוחלט בסנאט גם על הקצאת משאבים נוספים על מנת להגביר את הפיקוח בגבול עם מקסיקו - הגבול ממנו מגיעים רוב המהגרים הבלתי חוקיים לארה"ב. בנוסף, בעקבות מחסור בידיים עובדות בארה"ב, יקודם מסלול לאזרחות למהגרים חדשים, וזאת על מנת למשוך מהגרים נוספים בצורה מוסדרת.

המסלול החדש יאפשר למהגרים לעבור מסלול בן 13 שנים, שבסופו יוכלו לקבל אתהאזרחות הנכספת, וכך לשהות בארה"ב בצורה חוקית. על מנת שחוק יעבור בארה"ב דרוש רוב בשני בתי הקונגרס, ולכן לאחר האישור בסנאט, הצעת החוק עדיין תצטרך לעבור בבית הנבחרים. לאחר האישור בסנאט אמש, קרא הנשיא אובמה לחברי בית הנבחרים להצביע בעד החוק, שצפוי לשים סוף להגירה הגבוהה אל המדינה, ולאפשר למהגרים שכבר נמצאים בה לחיות ללא פחד מגירוש או כליאה.