כאן שביתה: העובדים במגדל אייפל ובקולוסיאום סגרו את השער - התיירים זועמים

תנאי עבודה ובטיחות גרועים הביאו את העובדים באתרי התיירות הפולפולאריים ביותר באירופה לפתוח בשביתה ולסגור מאתמול עד הודעה חדשה את השערים. למי שרוצה לנסוע לבקר ביבשת לרגל החופש הגדול מומלץ לעקוב או לחפש מקום אחר. בינתיים העובדים בשלהם: "אנחנו עושים זאת למענכם", הסבירו לתיירים הכועסים שנותרו עם הכרטיסים

מגדל אייפל - סגור למטיילים (AP)

חודשי הקיץ מביאים איתם לערים הגדולות של אירופה מיליוני תיירים עם תקווה לבקר באתרים המוכרים ש"אי אפשר בלעדיהם" כמו מגדל אייפל בפריז או הקולוסיאום ברומא, אבל המצב הכלכלי ומחאות עובדים מותירים את התיירים - מאוכזבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העובדים באתרי התיירות בפריז וברומא הכריזו על סכסוך עבודה בזמן הקריטי ביותר לתעשייה, וכך הם מקווים להפעיל לחץ על הממשל. אי לכך הבניין בן ה-2000 במרכז הבירה האיטלקית נותר סגור במהלך סוף השבוע האחרון ועשוי להישאר במצב זה גם בסוף השבוע הקרוב.

גם השמחה הצרפתית הידועה נעלמה הקיץ, תושבי פריז טוענים שהמדיניות הכלכלית של פרנסואה הולנד, היא למעשה תכנית קיפאון שמשאירה את כלכלת המדינה מאחור. אמש, 300 מעובדי התחזוקה וצוות האירוח של מגדל אייפל, האתר המפורסם ביותר בעיר האורות, הכריזו גם הם על סכסוך עבודה ופתחו בשביתה.

הם טוענים שתנאי ההעסקה שלהם מתחת לכל ביקורת - המשכורות נמוכות מאוד והביטחון האישי רעוע. שערי המגדל נותרו אתמול סגורים וכעת לא ברור מתי יפתחו שוב. מדי יום מגיעים למגדל המפורסם כ-30 אלף מבקרים. בחודשי הקיץ שהם עונת השיא מגיעים עוד הרבה יותר. אתמול הם הפכו לעשרות אלפי מאוכזבים.

"אנחנו לא דואגים רק לעצמנו, התנאים על המגדל גרועים ולא בטוחים למבקרים, נכנסים הרבה מדי אנשים ואנו לא יכולים לספק להם שירותים במצב הקיים", אמר עובד באתר לערוץ פראנס 24. "אולי השארנו כמה מאוכזבים, אבל אם נמשיך בתנאים הנוכחיים, זה עשוי להביא לאסון". בארגון העובדים שמייצג את השובתים במגדל טוענים שהאייפל הוא אתר התיירות הראשון שמושבת ואם המהלך הזה לא ישכנע - עוד אתרים יסגרו בעקבותיו.

חזרה לאיטליה: מסימו בראי, שר התיירות האיטלקי המודאג אמר אמש כי הוא מתכנן דווקא רפורמות ושיפור לעובדים, אבל זה לא עוזר לעשרות אלפי התיירים שהגיעו כדי לראות את הקולוסיאום, הם כאמור נותרו בחוץ בחום של 35 מעלות.

ננסי פרייס, תיירת מארה"ב, אמרה כי היא "מבינה את המאבק, אבל אני לא מבינה מדוע זה קורה על הגב שלנו". ומרינלה סמנטי מדריכת תיירים איטלקית אמרה כי "זה לא צודק, יש לי קבוצה שמגיעה ביום שישי ויש לי הרגשה שהם ישארו עם הכרטיסים ביד". העובדים בקולוסיאום טוענים שלא קיבלו משכורת מאז חודש ינואר.

הבעיות אינן ייחודיות רק לבירות צרפת ואיטליה, ואם אתם מתכוננים לנסוע ליעדים אחרים באירופה אז דעו שגם מי שיגיע היום לליסבון יתקשה להגיע לאתרים בבירת פורטוגל מפני שבמדינה יש היום שביתה כללית, שוב, בגלל תנאי העובדים שהולכים ומחפירים.