אף פעם לא מאוחר: סבתא בת 100 סיימה בית ספר יסודי

"כילדה, עברתי ליד בית הספר פעמים רבות, אבל לא יכולתי להרשות לעצמי להיות סטודנטית בגלל שאימי הייתה מאוד ענייה", מספרת מנואלה הרננדז בת המאה. אתמול היא סגרה מעגל רב שנים כשחגגה בטקס הסיום של בית הספר היסודי

אף פעם לא מאוחר מידי להתחיל ללמוד, והוכחה לכך מספקת סבתא מקסיקנית בשם מנואלה הרננדז שסיימה אמש בית ספר יסודי בגיל 100! היא נולדה בעיר וואחאקה ב-1913, שנה לפני תחילת מלחמת העולם הראשונה והחלה ללכת לבית הספר, אלא שבגלל מחסור ומצוקה, היא נאלצה לקטוע את לימודיה ולהקדיש את עצמה לעבודות הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כילדה, עברתי ליד בית הספר פעמים רבות, אבל לא יכולתי להרשות לעצמי להיות סטודנטית בגלל שאמי הייתה מאוד ענייה" היא מספרת לכתב סוכנות רויטרס במקסיקו. "ההורים שלי לא חשבו שזה חשוב עבורי - ללמוד. רציתי ללכת, אבל לאמי לא היה מספיק כסף".

"דודי ניסה בשלב מסויים לשלם עבור לימודי, אבל זה לא נמשך הרבה הזמן - כבר אחרי שנה חזרתי לגהץ ולשטוף, היינו צריכים משהו שיעבוד בבית. הם אמרו שאני כבר יעילה מאוד, אז למה לשלוח אותי לבית הספר".

השנים נקפו, הרננדז נשארה איתנו, בריאה ואיתנה, והחליטה לעשות מעשה. באוקטובר 1999, בהמלצת אחד מנכדיה, היא החליטה להשלים את הלימודים ושקעה בספרים עם ילדים צעירים ממנה בתשעה עשורים.

חשבון, ספרדית ומחשבים היו חלק מהמקצועות אותם למדה. ואמש במסיבת סיום צנועה, היא הודיעה שהיא מתכוונת להמשיך עד התיכון. על פי נתוני הממשל בחבל וואחקה, יותר ממחצית מתושבי המדינה לא סיימו בית ספר. במקסיקו מדווחים שרק בחבל צ'יפאס השכן המצב גרוע יותר.