טקסס: בוצעה ההוצאה להורג ה-500 במספר

טקסס ציינה הלילה (ה') את ההוצאה להורג ה-500 במספר מאז הותרו בחוק ההוצאות להורג במדינה. קימברלי מקארת'י בת ה-52 רצחה את שכנתה באכזריות בשנת 1997, ומאז מחכה לגזר הדין הקשה. מילותיה האחרונות: "אני הולכת הביתה לישו, ואוהבת את כולכם"

שיא שלילי בטקסס (shutterstock)

טקסס ציינה את ההוצאה להורג ה-500, מאז שינתה את החוק המאפשר הוצאות להורג במדינה בשנת 1976. קימרבלי מקארת'י, שנגזר עליה עונש מוות בשל רצח של שכנתה בת ה-71, היא גם האישה הראשונה שהוצאה להורג בשלוש השנים האחרונות בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עונש המוות נגזר על מקארת'י בת ה-52 בגין שוד אלים שניסתה לבצע בבית שכן בשנת 1997, שהוביל לרציחתה בדקירות סכין של השכנה, דורותי בות', מרצה לפסיכולוגיה בגמלאות. מקארת'י הגיעה לביתה של בות', וביקשה ממנה כוס סוכר. כשבות' נאותה לבקשה והסתובבה, קפצה עליה מקארת'י עם סכין קצבים, ואף כרתה את אצבעה על מנת להוריד את טבעת הנישואין היקרה.

מקארת'י הייתה במשך שנים רבות מטפלת בקשישים, אך התמכרה לקוקאין, וניסיון השוד הגיע לאחר שלא יכלה לממן את ההוצאות הגדולות של הסם. "זהו לא הפסד, זהו ניצחון. אתם כולכם יודעים לאן אני הולכת. אני הולכת הביתה, לישו. אני אוהבת את כולכם", אמרה מקארת'י מעט לפני הוצאתה להורג.

1,300 הוצאות להורג בארצות הברית

מדינת טקסס הוציאה להורג מעט יותר מ-40 אחוזים מ-1,300 ההוצאות להורג בארה"ב. מדובר במדינה השנייה בגודלה מבחינת האוכלוסייה, והחוקים השמרנים הביאו אותה להיות המדינה עם ההוצאות להורג הרבות היותר בארה"ב.

כיום, ב-32 מדינות בארה"ב קיים עונש מוות, אך רק מדינות מעטות אכן משתמשות בעונש. בתי המשפט מנסים להגביל את השימוש בו, זאת בעקבות מספר מקרים בהם לאחר המוות התגלה כי הנאשם היה חף מפשע.

בזמן ההוצאה להורג, עמדו מחוץ לכותלי בית הכלא כ-40 מפגינים, שהחזיקו שלטים וקראו קריאות כנגד הוצאות להורג. הוצאות להורג של נשים עדיין נחשב דבר נדיר בארה"ב. מקארת'י הייתה האישה ה-13 בארה"ב שהוצאה להורג, והאישה הרביעית שהוצאה להורג במדינת טקסס.