אובמה על פסיקת בית המשפט העליון: "יום היסטורי בדרך לשוויון מלא"

עם הידיעה על החלטת חבר השופטים המאשרת הרחבת הזכויות הפדרליות גם על זוגות חד-מיניים, הוצפה הרשת בברכות מכיוונם של פוליטיקאים וידוענים שונים. "ניצחון ענק לשוויון זכויות וכבוד", כתבה חברת קונגרס. "כל האמריקנים שווים, בלי קשר למי שאתם אוהבים", צייץ השחקן ג'ון סטיימוס

"יום היסטורי". חוגגים בוושינגטון (AP)

זמן קצר לאחר פסיקת בית המשפט העליון בוושינגטון שעניינה הכרה בזכויותיהם הפדרליות של בני זוג חד-מיניים - הכתה ההחלטה גלים גם ברשת. ראשון המברכים היה נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שכתב בעמוד הטוויטר שלו: "יום היסטורי בדרך לשוויון זכויות מלא בנישואים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדבריו של הנשיא האמריקני הצטרפו גם ידוענים ופוליטיקאים אחרים, כגון גרי ג'ונסון, לשעבר מושל ניו-מקסיקו, שצייץ בדף הטוויטר שלו: "ההחלטה הוגנת ומוציאה את ארצות הברית מחוץ לעסקי האפליה". חשבון הטוויטר הרשמי של הבית הלבן צייץ עוד ציטוטים מאובמה: "כשכל האמריקנים יקבלו יחס שווה - לא משנה מי הם או את מי הם אוהבים - כולנו נהיה חופשיים יותר".

גם השחקנים בן אפלק וליאונרדו דיקפריו צייצו בעמוד הטוויטר שלהם. "חדשות ענקיות מבית המשפט העליון. להתראות 'הצעה 8', שלום שוויון", כתב אפלק. "יום היסטורי. כל הכבוד", צייץ דיקפריו. לדבריהם הצטרף גם הקולגה ג'ון סטיימוס, שאמר: "יום מכובד. כל האמריקנים שווים, בלי קשר למי שאתם אוהבים".

"ניצחון ענק לשוויון זכויות" (AP)

"יום טוב לזכויות ההומואים והלסביות", צייצה הזמרת ליידי גאגא. "אך זכרו שלפנינו עבודה רבה ויש דברים נוסים שניתן לעשות".

"ניצחון ענק לשוויון זכויות וכבוד", כתבה חברת הקונגרס אליסון י. שוורץ בעמוד הפייסבוק שלה. "לכולם צריכה להיות הזכות החוקית להינשא למי שהם אוהבים".

מם ברשת (פייסבוק)

גם יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' הצטרפה למברכים בארצות הברית ואמרה כי החלטת בית המשפט הפדרלי בארצות - היא משמעותית והיסטורית. "כעת נוצר מצב שבו מדינות רבות במערב מתירות נישואים כאלה ובפועל הפך היתר זה למדד הנאורות הבינלאומי".

המודעה שפרסם דה-קפריו בטוויטר (טוויטר)

"הקהילה הגאה בישראל ועמה החברה הישראלית כולה זכאים לזכות הבחירה בין נישואים כדת ומשה וישראל ובין נישואים אזרחיים ובהם נישואים של בני אותו מין", הוסיפה יחימוביץ'.