בדרום אפריקה ממתינים לבשורה הקשה

המוני אזרחים מתכנסים מחוץ לבית החולים שבו מאושפז נלסון מנדלה במצב קריטי, מתפללים שרים ומפריחים יונים. בני המשפחה קיימו שיחות עם מנהיגי השבטים באזור שבו גדל ואליו פרש אחרי סיום תפקידו ועדכנו: "הוא חי בזכות המכשירים"

אחרי הידיעות על מצבו האנוש של הנשיא המיתולוגי נלסון מנדלה, אזרחי דרום אפריקה מתפללים, אבל כבר מתחילים להיפרד. משעות הבוקר הגיע קהל גדול שהתרכז מחוץ לבית החולים בפרטוריה, שבו מאושפז מנדלה מאז ה-8 ביוני. מצבו מוגדר כעת קריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האזרחים המודאגים נושאים תפילות ושרים שירים. הם שחררו מאה יונים, שעפו לשמים מעל בית החולים. בחבל 'קולו', שבו מנדלה בילה את ימי ילדותו ולשם גם פרש, קיימו בני משפחתו שיחות עם הזקנים שבחבורה שהכירו את הנשיא לשעבר. הם דנו עמם במצב של מנדלה ובהחלטות הנוגעות לעתיד

נלסון מנדלה אחרי פרשיתו מהנשיאות (AP)

מקורבים טוענים שהמשפחה דנה בהחלטות קשות שהולכות ומתקרבות בגלל הצורך להתמודד עם המצב. מוקיריו של "מדיבה" - הכינוי של מנדלה בארצו - חוששים לדבר על המוות. "יש צורך לערוך פגישות, למצוא את הדרך קדימה, אבל זה לא יהיה הולם לדבר על ההלוויה", אמר דיאנה נאדימה , ראש אחד השבטים שהכיר את מנדלה בשנות פרישתו.

נלסון מנדלה , אחת התמונות האחרונות

וויני מנדלה לא הייתה בפגישה הזו. היא מבלה עכשיו יותר זמן עם בעלה לשעבר. אבל, הפגישה בחבל קולו חשובה מאוד לה ולשאר האומה. חברי המשפחה אמרו לרשת SKY NEWS שבמהלך הפגישה בני המשפחה אמרו לראשי ולמנהיגי השבטים שנלסון מנדלה נמצא במצב אנוש.

הם אמרו להם שעכשיו, לראשונה, מנדלה לא נושם בכוחות עצמו. המשטרה סגרה את הכבישים סביב בית החולים וביקשה מהאורחים הרבים לעזוב. בשעות הקרובות מצפים במשטרת דרום אפריקה  להתכנסות עצומה ולעוד אזרחים רבים שיגיעו למקום.