אירן: "נתפסה רשת טרור 'הקשורה לישראל'"

סוכנות הידיעות האירנית "איסנ"א" דיווחה על המעצר, אך לא פירטה כמה חשודים נתפסו או מסרה פרטים על זהותם. על פי הפרסום, הם ניסו לבצע פיגועים והתנקשויות בזמן הבחירות לנשיאות המדינה

אירן: "ניסו לבצע פיגועים והתנקשויות בבחי (AP)

סוכנות הידיעות האירנית "איסנ"א" דיווחה הערב (ג') כי רשת טרור "הקשורה לישראל" נלכדה בדרום המדינה. על פי הדיווח, החשודים תכננו ביצוע פיגועים במהלך הבחירות לנשיאות שהתקיימו ברפובליקה האסלאמית לפני כשבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם זאת, לא נמסר כמה חשודים נתפסו או שמותיהם. בדיווח נאמר כי לרשת הטרור "קשרים עם ישראל וסוכנות הביון האמריקנית, ה-CIA".

בתחילת החודש הודיע משרד המודיעין האירני כי אנשיו חשפו "רשת טרור", שלדבריהם הופעלה על ידי סוכנים בריטים וישראלים. על פי הודעת משרד המודיעין, 12 בני אדם נעצרו בחשד שתכננו ללבות סכסוכים פנימיים ברפובליקה האסלאמית ולבצע חיסולים נגד אנשי מפתח במדינה.

אירן מאשימה את החשודים בקשר לשירותי המודיעין הישראלים, בהם המוסד, ולשירותי מודיעין בריטיים. עוד דווח כי הסוכנים, לכאורה, פעלו דרך מדינות ערביות וכי ברשותם היו אמצעי לחימה רבים.

לפני כחודש הוצאו להורג באירן שני בני אדם שנחשדו בריגול עבור ישראל וארה"ב. משרד התובע הראשי באירן מסר בהודעה שפרסם כי השניים נמצאו אשמים ב"מסירת מודיעין בנושאי אבטחה וסודות לאומיים ובמפגשים חוזרים ונשנים עם המוסד הישראלי וה-CIA".