דיווח בארה"ב: "כלי טיס אותר במדשאת הבית הלבן"

דובר הבית הלבן מאשר ש"מתקן זר" נמצא על מדשאת המתחם הנשיאותי ופורק על ידי חבלנים. בתקשורת האמריקנית מדווחים כי מדובר ברחפן או מזל"ט שהצליח לנחות ללא על הפרעה. כעת נבדק כיצד הצליח גורם זר נוסף לחדור את מעגלי האבטחה - במקום שאמור להיות השמור ביותר בעולם

הבית הלבן, ארכיון (רויטרס)

חשד למחדל אבטחה חמור נוסף בסביבת הנשיא אובמה: הממשל האמריקני חשף הבוקר (שני) כי מתקן חשוד אותר במדשאות הבית הלבן על ידי סוכן חשאי שאמון על שמירת המתחם הנשיאותי בוושינגטון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט, מבחינה ראשונית של המתקן החשוד עולה כי הוא לא מהווה סכנה או איום לבניין. בתקשורת האמריקנית לעומת זאת טוענים כי מדובר למעשה בסוג לא ידוע של רחפן או מזל"ט, וכי רובוט של חבלני משטרה השמיד אותו בזירה, שבה נראו רכבי הצלה רבים.

על פי הדיווחים הלא רשמיים בתקשורת האמריקנית, כלי הטיס הזעיר נחת ללא מפריע במדשאות של אחד המקומות המאובטחים ביותר בעולם. ב-USA TODAY טענו כי למרות שהמתקן שנמצא הבוקר לא היווה איום לאיש, נחיתה של כלי תעופה זר על מדשאת הבית הלבן, מהווה מחדל נוסף של אנשי הביטחון הנשיאותי.

אובמה בבית הלבן, ארכיון (רויטרס)

המקרה החמור מתרחש בשעה שהנשיא האמריקני והגברת הראשונה לא נמצאים במתחם, אלא בסיור בהודו ובערב הסעודית. למרות זאת בארה"ב לא מקלים ראש בתקרית ומתכוונים לחקור אותה על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד.

התקרית הזו מצטרפת לשורה של אירועים חריגים בסביבת הנשיא, כך לדוגמה בחודש ספטמבר האחרון הצליח אדם מעורער בנפשו לקפוץ מעל הגדר שמקיפה את המתחם, לגבור על קצין הביטחון בדלת הכניסה ולחדור לאגף המזרחי של הבית הלבן כשסכין בידו. מי שעמדה בראש שירות האבטחה החשאי של הנשיא - ג'וליה פירסון, התפטרה בעקבות האירוע.