ארה"ב נערכת לסופה "בקנה מידה היסטורי"

הרשויות בארה"ב מזהירות את התושבים מפני הסופה שצפויה להכות בחוף המזרחי בימים הקרובים. אלפי טיסות כבר בוטלו והתושבים נערכים לגרוע מכל. "זו עומדת להיות אחת הסופות החזקות בתולדות ניו יורק", הזהיר ראש העיר

בקרוב: ניו יורק בלבן (AP)

"זו עלולה להיות סופה בקנה מידה היסטורי", כך הזהיר אמש (ראשון) ראש עיריית ניו יורק ביל דה-בלאסיו לקראת הסערה שצפויה להכות בימים הקרובים  בחופה המזרחי של ארה"ב ולצבוע את ניו יורק, פילדלפיה ומיין בלבן. אלפי טיסות כבר בוטלו, עוד לפני שפתית שלג אחד ירד על הקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מעריכים כי מדובר באחת משתיים או שלוש הסופות הגדולות ביותר בהיסטוריה של העיר הזו", אמר ראש העיר שקרא לתושבי התפוח הגדול להתכונן למפגעים הצפויים. "אל תזלזלו בכוחה של הסופה הזו".

דה-בלאסיו ביקש מהתושבים לצאת היום (שני) מוקדם ככל האפשר חזרה לבתיהם מעבודתם ולהימנע מנסיעה בשעות העומס. התושבים בערים במזרח היבשת כבר נערכים, ובחנויות נראים טורים ארוכים של קונים המצטיידים במצרכים למקרה שהתרחיש הגרוע ביותר יתממש.

בעקבות אזהרת הסופה שפרסם מכון מזג האוויר האמריקני, ביטלה חברת התעופה דלתא כ-600 טיסות באזור. חברות תעופה נוספות הלכו בעקבותיה ולפי שעה קרוב ל-1,800 טיסות לא ייצאו לדרכן. בשלב זה עוד לא ידוע כיצד יושפעו הנוסעים מישראל.

הבוקר ייפתחו בתי הספר בניו יורק ובערים הסמוכות לה, אך הפעילויות שתוכננו לשעות אחר הצהריים בוטלו. הלימודים ביום שלישי שצפוי להיות סוער לא יתקיימו - בכל האזורים המועדים. "אנחנו מוכנים גם ליהנות מהסופה", הרגיעו כמה מהתושבים שכבר מכינים את המזחלות לקראת גלישה בשלג.

בתוך כך, נסע נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין יחד עם פמלייתו לניו-יורק במטרה להשתתף מחר בטקס לציון 70 שנים לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ. אלא שבשל תנאי מזג האוויר הקשים שצפויים נערכות כעת התייעצויות האם לקיים את האירוע.

צוות של האו"ם שאמון על הנושא מתכנס ולהכריע האם המליאה המיוחדת לרגל יום השואה הבינלאומי תבוטל לנוכח סערת השלגים החריגה. בין האפשרויות שנשקלות: דחיית העצרת ביממה - דבר שימנע את השתתפותו של מזכ"ל האו"ם באן קי מון.