סופית: נסגר התיק נגד נשיאת ארגנטינה

התובע הפדרלי במדינה קבע התיק נגד כריסטינה קירשנר ייסגר. הנשיאה נחשדה בטיוח מעורבותה של אירן בפיצוץ בבואנוס איירס ב-1994, בתמורה לעסקאות סחר. הפרשה התפרסמה בעקבות מותו המסתורי של התובע המקורי בתיק, אלברטו ניסמן

לא תואשם. קירשנר (רויטרס)

התובע הפדרלי בארגנטינה החליט אמש (שלישי) באופן סופי לסגור את תיק החקירה נגד הנשיאה כריסטינה קירשנר בנושא טיוח מעורבות אירן בפיגוע בבואנוס איירס בשנת 1994. בכך, ככל הנראה, תיסגר הפרשה שעלתה לכותרות עם הירצחו של התובע הקודם בתיק אלברטו ניסמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

ניסמן נמצא ירוי בדירתו בחודש ינואר האחרון, ומותו עורר תיאוריות רבות וזעם במדינה. לפני מותו טען ניסמן כי ממשלת ארגנטינה הסכימה לא לחקור חשודים אירניים בפיצוץ בבירה בתמורה לעסקאות סחר. נסיבות מותו של התובע היהודי הפכו חקירת רצח למשבר פוליטי מהחמורים עימם נאלצה הנשיאה להתמודד במהלך שבע שנות שלטונה.

קירשנר עצמה אמרה כי ההאשמות "אבסורדיות", וגם השגרירות האירנית בבואנוס איירס הכחישה בתוקף כל מעורבות של הרפובליקה האסלאמית בפיגועים בהם נהרגו 85 בני אדם.

מות התובע הצית את הפרשה. ניסמן (רויטרס)

כמה עיתונאים בכלי התקשורת המקומיים האשימו את הממשל במעורבות במותו של ניסמן, אך הנשיאה קירשנר טענה כי זוהי אינה אלא מזימה להכפשת שמה. העיתונאי שחשף את דבר מותו של ניסמן נמלט לישראל בטענה שחייו בארגנטינה נתונים בסכנה.