ברלוסקוני מגיב בזעם להחלטת בית המשפט: "גזר הדין הוא עלבון לאיטלקים"

ברלוסקוני טוען כי החלטת בית המשפט ששלחה אותו ל-7 שנים בכלא היא שלב נוסף ברדיפה הפוליטית של השמאל נגדו. "אני מתנגד לרדיפה הזאת משום שאני חף מפשע באופן מוחלט. זהו גזר דין אלים שמעולם לא נראה כמותו", כתב בעמוד הפייסבוק שלו

רדיפה פוליטית. ברלוסקוני, ארכיון (AP)

ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני הגיב לראשונה לגזר הדין שהשית עליו שבע שנות מאסר בפועל בגין קיום יחסי מין בתשלום עם קטינה. "הייתי בטוח שהם יזכו אותי", כתב הפוליטיקאי האיטלקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הייתי לגמרי בטוח שאזוכה, בגלל שאי אפשר להרשיע אותי על סמך העובדות", כתב ברלוסקוני בעמוד הפייסבוק שלו שלוש שעות לאחר ההרשעה, "במקום זיכוי השופטות כתבו גזר דין שאינו יאמן, גזר דין אלים שמעולם לא נראה כמותו כדי לחסל אותי ולמחוק אותי מהחיים הפוליטיים בארצי".

לא רק שאין כאן צדק, אלא גזר הדין הוא עלבון לכל האיטלקים שמאמינים בי וסומכים על המחויבות שלי לארצי. אבל אני, שוב, מתכוון להתנגד לרדיפה הזאת בגלל שאני חף מפשע באופן מוחלט ואיני רוצה לנטוש את הקרב שלי להפוך את איטליה למדינה חופשית וצודקת".

כמו כל דבר הקשור לברלוסקוני, גם הפסיקה הזאת פיצלה את איטליה. היא מזעזעת את מפלגת השלטון שמפלגת הימין בראשות ברלוסקוני תומכת בה מבחוץ. בפני ברלוסקוני עומדות עדיין שתי ערכאות ערעור, וספק אם ייכנס לכלא, אם בכלל.

מספר שעות לפני זה, היממו שלוש השופטות את איטליה כולה כהרשיעו את ברלוסקוני בפרשת מסיבות ה"בונגה בונגה" שלו - יחסי מין שקיים עם הקטינה קרימה אל-מחרוז' ממרוקו שידועה גם בכיוני "רובי", שהייתה אז בת 17, גם בניצול לרעה של כוחו כראש הממשלה, ניסה לטייח את הפרשה כולל שליחת שליחים למדינתה כדי לשנות את גילה בדיעבד בתעודת הלידה שלה.

ההרשעה היא בערכאה הראשונה מתוך שלוש - אם בסוף שני הערעורים האלה יישאר העונש על כנו, נראה מנהיג איטלקי הולך לכלא לראשונה בגין עבירות מין. ברלוסקוני, עדיין ראש מפלגת הימין הגדולה במדינה, עשוי להפסיק את התמיכה שלו מבחוץ בממשלה הרעועה וכך גם לפרק את הממשלה שמתמודדת גם כך עם משבר כלכלי ופוליטי מתמשך בארץ המגף.

שידל אותה לזנות כשהייתה בת 17, "רובי" (רויטרס)

הבוקר הגיעו לבית המשפט במילאנו מאות תומכים שחיכו לגזר הדין. גם באזור הפרלמנט ברומא מערכו הפגנות על ידי תומכי ברלוסקוני. הוא כבר הורשע בעבר בפרשת שוחד ואף נגזרו עליו ארבע שנות מאס, אבל הפרשה ההיא לא דומה לפרשת הבונגה-בונגה הנוכחית.

מסיבות מין עם ראשי מדינות

החקירה נפתחה לפני חודשי רבים עקב חשדות לחגיגות מין שערך אחד האנשים החזקים באירופה במילאנו ובאי האיטלקי סרדיניה. לפחות באחת המסיבות השתתף עימו מי שהיה ראש ממשלת צ'כיה, מה שהוביל להתפטרותו. "רודפים אותי פוליטית", אומר ברלוסקוני על גזר הדין. הקלון, אם יישאר, הוא לכל החיים, מה שצפוי להרוס את הקריירה הפוליטית שלו ולהוסיף עוד קצת בלאגן למערכת הפוליטית הכאוטית באיטליה.

שלוש השופטות קבעו כי הוא שידל לזנות לפחות שתי נשים. ברלוסקוני מפנה אצבע מאשימה כלפי השמאל שרוצה "לגמור" אותו פוליטית, כך על פי הגדרתו. הערב ייעכו הפגנות תמיכה בברלוסקוני בכל רחבי איטליה, והממשלה השברירית יכולה להתפרק כבר השבוע.