צפו: הלך על חבל מעל הגרנד קניון כשהוא לא קשור

האקרובט האמריקני ניק וולנדה הפך לאדם הראשון שחוצה את הקניון הענק בארה"ב בהליכה על חבל ללא רשת ביטחון וכשאינו קשור. הוא סיפר כי היה מתוח מאוד כשצעד 427 מטר בגובה כמעט זהה, אך התפעל מ"הנוף עוצר הנשימה"

הפעלולן האמריקני ניק וולנדה עשה היסטוריה כשהלך על חבל בעובי 2 ס"מ מעל הגרנד קניון בארה"ב - בגובה של 457 מטר. לוולנדה, המכנה עצמו "מלך ההליכה על החבל", לקח 22 דקות ו-54 שניות לחצות מרחק של 427 מטר, כשנהר הקולורדו הסוער זורם מתחתיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וולנדה הוא האדם הראשון שחצה את הגרנד קניון בהליכה על חבל ללא רצועה או רשת ביטחון והאירוע הועבר בשידור חי ברחבי העולם. הפעלולן האמיץ נשמע כשהוא מתפלל כמעט לאורך כל הדרך וממלמל: "תודה, ישו". כשהגיע אל הצד השני נישק את האדמה.

"גייסתי כל חלק שבי כדי להישאר מרוכז כל הזמן", אמר וולנדה אחרי שסיים את האתגר. "הזרועות שלי כואבות בצורה שלא הייתם מאמינים". הוא סיפר כי עצר והתכופף פעמיים - פעם אחת בגלל הרוח, ובפעם השנייה כיוון שהחבל החל לנוע בקצב מדאיג.

הלך על החבל והתפלל (רויטרס)

האומץ עובר בגנים?

הוא ירק על ידיו ושפשף איתן את סוליית הנעל בשביל לשפר את האחיזה כיוון שהחבל צבר אבק. וולנדה הוסיף כי היה מאוד מתוח בזמן ההליכה, אבל גם שהנוף מ-457 מטרים מעל הנהר המתפתל היה "עוצר נשימה".

"זה היה חלום שהתגשם", אמר וולנדה. "זה מה שמשפחתי עשתה במשך 200 שנה, אז זה חלק ממורשת".

וולנדה הוא דור שביעי למשפחת אקרובטים. הוא גם עשה היסטוריה בשנה שעברה כשהפך לאדם היחיד שהצליח להשלים הליכה על חבל מעל קצה מפלי הניאגרה. מדובר באותו כבל עליו חצה את הגרנד קניון.