שיבושים קשים בנמלי התעופה בברזיל

המפגינים הזועמים בברזיל לא חסים על התעופה במדינה. מאות מהם חסמו את הכניסה לנמל התעופה הבינלאומי העמוס במדינה – גרואלוס, ושיתקו לחלוטין את הנמל הפנימי העמוס ביותר – קונגוניאס שבסאו פאולו. שיבושים נרשמו גם בנמלי התעופה בריו דה ז'ניירו ובערים אחרות, והטיסות מתעכבות בשעות ארוכות

הולכים ברגל לנמל התעופה (רויטרס)

ההפגנות ההמוניות בברזיל משפיעות גם על התיירים במדינה. המונים חוסמים את הדרכים לנמלי התעופה, צוותי האוויר והנוסעים לא יכולים להגיע לטרמינלים - ועשרות טיסות כבר בוטלו או התעכבו בערים הגדולות במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השיבושים הקשים ביותר נרשמו בשני נמלי התעופה של סאו פאולו, העיר הגדולה במדינה. מפגינים חסמו את הכניסות לנמלי התעופה קונגוניאס וגרואלוס - נמלי התעופה העמוסים ביותר בברזיל, החמישית בגודלה ובאוכלוסייתה בעולם.

שיבושים נרשמו גם בנמלי התעופה של ריו דה-ז'ניירו, סלבדור, רסייפה ופורטו אלגרה, אך השיבושים הקשים ביותר הם בסאו פאולו. עשרות נוסעים על מזוודותיהם הולכים ברגל מהכביש הראשי לנמל התעופה לאחר שכל אמצעי התחבורה האחרים הושבתו.

טיסות בתוך הערים כדי להעביר צוותים

חברות התעופה במדינה מטיסות את הצוותים שלהם מעיר לעיר כדי לתגבר את הצוותים שלא יכלו להגיע לעבודה מביתם. חברת התעופה GOL הפעילה טיסה מיוחדת בין שני נמלי התעופה של סאו פאולו, לאחר שקונגוניאס, שנמצא ממש במרכז העיר, נחסם לחלוטין במהלך הערב.

בשבוע האחרון מיליוני ברזילאים יצאו להפגין נגד המדיניות הכלכלית של הנשיאה רוסף. הם מוחים כי הממשלה משקיעה מיליארדים בבניית תשתיות לקראת המונדיאל והאולימפיאדה שהמדינה עתידה לארח בשנים הקרובות, במקום להשקיע בחינוך, בתחבורה ובמלחמה בפשע. את המחאה הציתה עלייה מזערית במחירי התחבורה הציבורית, שבסאו פאולו ובריו כבר הודיעו על ביטולה.