12 מטיילים ישראלים שנלכדו בצפון הודו בשטפונות - חולצו בשלום

מסוק חילוץ שהגיע היום לעמק ספיטי שבצפון הודו, חילץ בשלום מטיילים ישראליים שנלכדו בכפר בגלל השיטפונות הקטלניים באזור. ממשרד החוץ נמסר כי נותרו כ-12 ישראליים נוספים שעדיין מחכים לחילוץ, לאחר ש-26 מטיילים כבר פונו למקום מבטחים

השטפונות הקשים בצפון הודו, השבוע (רויטרס)

יומיים לאחר שנודע כי קבוצה של 12 מטיילים ישראלים נלכדה בעמק ספיטי בצפון הודו בעקבות השיטפונות העזים שפקדו את המדינה, היום חולצו מרבית המטיילים בשלום בעזרת מסוק שנשלח אליהם בסיוע משרד החוץ הישראלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זו תחושה של הקלה, מאוד דאגנו לשלומם של הילדים", סיפרה נאוה אבן צור, אמה של אחת המטיילות, לחדשות 2 באינטרנט. "הבת כתבה שלחה לי הודעה וכתבה: 'הכל בסדר ותודה לאל'. היא סיפרה שבין המטיילים שחולצו היו שניים שנפצעו בגלל מפולות הסלעים".

ממשרד החוץ נמסר כי בימים האחרונים חולצו כ-26 מטיילים ישראלים מאזור צפון הודו, בעזרת מסוקים של חברות הביטוח ושל הצבא המקומי. על פי ההערכות בשלב זה ישנם עוד כ-12 מטיילים ישראליים שעדיין מחכים לחילוץ שצפוי להתקיים ביממה הקרובה.

ביום חמישי הוציא משרד החוץ אזהרת מסע בעקבות מזג האוויר הקיצוני בצפון הודו, בדגש על מדינות הימצ'ל-פרדש ואוטורקנד. עד כה גרם מזג האוויר הסוער למותם של יותר מ-500 בני אדם, והחשש הוא כי מניין ההרוגים ימשיך לעלות.

שיטפונות הבזק והמפולות הנלוות נגרמו כתוצאה מגשמי מונסון כבדים שהקדימו את בואם השנה. במהלך היום שככו מעט הגשמים, אך החזאים צופים שישובו ויתחזקו בתחילת השבוע הבא.