הלו? זה ראש הממשלה על הקו?

ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון, הרים אתמול את את השפופרת במעונו ברחוב דאונינג 10 וחשב שמן העבר השני של הקו נמצא ראש סוכנות הביון הממשלתית. עד מהרה התברר כי עוזריו העבירו אליו במפתיע שיחת טלפון מגורם אלמוני שניסה למתוח אותו. הרשויות בבריטניה: "נבדוק את נהלי האבטחה"

גילה במהרה כי מדובר במתיחה. ר"מ בריטניה (רויטרס)

ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון, ענה אתמול (ראשון) לשיחת טלפון שהועברה אליו על ידי עוזריו לאחר שנאמר לו כי רוברט האניגן, ראש סוכנות הביון הממשלתית בבריטניה על הקו. עד מהרה התברר לראש הממשלה הבריטי כי מעברו השני של הקו לא נמצא האניגן, אלא אדם אחר, שהתקשר לראש הממשלה במטרה למתוח אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד כשהתברר לקמרון דבר המתיחה, ניתק ראש הממשלה את השיחה, שנמשכה שניות ספורות ולא הובילה לחשיפת מידע ביטחוני רגיש. בעקבות המתיחה הטלפונית הודיעו הרשויות בבריטניה כי יבחנו את נהלי האבטחה שלהם.
במהלך מתיחה טלפונית נוספת שהתקיימה אתמול, נמסר מספר הטלפון הסלולרי האישי של ראש סוכנות הביון הבריטית האניגן.

דוברת מטעם הממשלה מסרה כי בעקבות האירועים הופצה הודעת אזהרה ממתיחות טלפוניות בקרב כל המשרדים הממשלתיים. "הרשויות במדינה לוקחות ברצינות עניינים ביטחוניים, ולכן אנו בוחנים כרגע את נהלי האבטחה שלנו, במטרה להפיק לקחים ועל מנת לוודא שמקרים דומים לא יישנו".

זוהי לא הפעם הראשונה בה נפל ראש ממשלה בבריטניה קורבן למתיחה טלפונית. בשנת 1998 התקשר לראש הממשלה דאז טוני בלייר שדר רדיו שהתחזה לוויליאם הייג, שעמד אז בראש המפלגה הקונסרבטיבית. ב-2002 התקשרו אלפים למעון ראש הממשלה בדאונינג 10 לאחר שגורם עלום פרסם מודעה מטעה הקוראת לציבור להתקשר ל"טוני".