פייסבוק: "פרטיהם של 6 מיליון גולשים נחשפו"

חברת "פייסבוק" הודיעה כי בעקבות תקלה בארכיון הענק של החברה, נחשפו פרטיהם האישיים של 6 מיליון משתמשים של הרשת החברתית. הפרטים שנחשפו: מספרי טלפון וכתובות דואר אלקטרוני. תקלה זו מגיעה לאחר שפייסבוק הודתה שחשפה פרטים של משתמשיה לטובת תוכנית המעקב של ארה"ב

פרטיהם של המשתמשים נחשפו שוב (פייסבוק)

חברת "פייסבוק" הודיעה כי פרטיהם של 6 מיליון משתמשים נחשפו בטעות לגורמים לא מורשים בשנה האחרונה. על פי ההודעה, בין הפרטים שנחשפו היו מספרי טלפון של משתמשים וכתובות הדואר האלקטרוני שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת החברה, החשיפה נגרמה בעקבות תקלה טכנית בארכיון המידע בו נשמרים פרטיהם של 1.1 מיליארד המשתמשים ברשת החברתית. צוות אבטחת המידע של החברה קיבל התראה על התקלה בשבוע שעבר, ותיקן זאת בתוך 24 שעות. עם זאת, החברה לא הודיעה לציבור על התקלה עד אתמול. דובר "פייסבוק" הודיע כי העיכוב בפרסום התקלה נובע ממדיניות החברה, לפיה על המשתמשים לדעת על התקלה לפני שיוצאת הודעה פומבית בנושא.

"אין לנו כרגע שום עדות לכך שהתקלה נוצלה למטרות פליליות. לא קיבלנו תלונות ממשתמשים, ולא ראינו התנהגות חריגה ברשת שמראה כי נעשו עבירות בעזרת המידע שנחשף", הודיעה "פייסבוק" בבלוג שלה. "למרות שחשיפת הפרטים הייתה מוגבלת, זה עדיין משהו שמטריד ומביך אותנו, ואנו נעבוד קשה על מנת לוודא שתקלה כזו לא תקרה שוב", נכתב בבלוג.

התקלה באה לאחר דיווחים כי מספר חברות אינטרנט חשפו פרטי גולשים לטובת תוכנית המעקב של הסוכנות לביטחון לאומי בארה"ב. בין החברות שחשפו פרטי גולשים: פייסבוק, גוגל, מייקרוסופט, אפל ויאהו. החברות נאלצו לנהל משא ומתן עם ממשלת ארה"ב, על מנת שזו תאפשר להם לחשוף את מספר הגולשים אחריהם עקבה הממשלה דרך חברות האינטרנט.