"ספינה אמריקנית יצאה לחסום ספינת נשק מאירן"

סוכנות הידיעות AP מצטטת בכירים בחיל הים של ארצות הברית שאומרים כי ספינת קרב יצאה לחסום כלי שיט אירני הנושא עליו נשק המיועד למורדים החות'ים בתימן. הפנטגון מכחיש: המשימה אינה לחסום את הספינה האירנית

ארכיון (רויטרס)

גורמים בכירים בחיל הים של ארצות הברית אמרו הערב (שני) כי ספינת קרב אמריקנית יצאה לחסום כלי שיט אירני הנושא עליו נשק שנועד למורדים החות'ים בתימן - כך דיווחה סוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחרונה עיבה חיל הים האמריקני את נוכחותו במפרץ עדן בעקבות מידע מודיעיני על כך שספינות אירניות עלולות לצאת מהמים הטריטוריאליים של הרפובליקה האסלאמית כדי לחמש את החות'ים בתימן.

דובר של הפנטגון הגיב לדיווח ואמר כי הצי האמריקני שלח נושאת מטוסים ומשחתת לאזור תימן ל"פעולות מבצעיות", אבל הכחיש שהספינות קיבלו משימה לעצור ספינת נשק אירנית.

החות'ים שולטים בעדן

הלוחמים החות'ים בתימן השתלטו לפני שבועות ספורים על מחוז עדן שבדרום המדינה - מה שהיווה מכה קשה לכוחות הקואליציה הערבית שמובילה סעודיה נגדם. הם התקדמו ברחובות העיר, שבוע אחרי תחילת המבצע נגד המורדים - שיעים שנתמכים בידי אירן שכבר השתלטו על רוב חלקי המדינה.

המורדים טוענים כי השתלטו על ארמון הנשיאות בעדן, שבו שהה הנשיא האדי לפני שעזב את המדינה בעקבות ההשתלטות על צנעא. רשת "אל-ערביה", לצד כלי תקשורת בסעודיה, הכחישו את הדיווחים הללו. כך או כך, זו הפעם הראשונה בה החות'ים הצליחו להגיע למרכז עדן שבה ממוקמים לא רק ארמון הנשיאות אלא גם מוסדות ממשלה רבים, כולל הבנק המרכזי של תימן.