"לפתוח מחדש את חקירת ההתרסקות"

6 חוקרים לשעבר מהרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה טוענים כי חקירת התרסקות מטוס 747 של TWA בניו יורק לפני 17 שנים לא הייתה מדויקת כתוצאה משקרים ומניפולציה בראיות: "ייתכן והמטוס נפגע מטיל ולא מתקלה טכנית" הרשות השקיעה 4 שנים ומיליוני דולרים בחקירה והיא טוענת: אין בטענות שום מידע חדש

התרסקות המטוס (AP)

האסון בטיסת TWA מספר 800 היא אחת ההתרסקויות המסתוריות בתולדות התעופה האמריקנית, התרסקות שלאחריה עלו אין ספור תיאוריות לשאלה מדוע ה-747 צלל לאוקיינוס מיד לאחר ההמראה. כעת, לאחר שנקבע שההתרסקות אירעה כתוצאה מקצר חשמלי החוקרים האמריקנים אומרים: היו שקרים והסתרת ראיות בחקירה. את הדיווח מפרסמת רשת - CBC ניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חוקרים לשעבר של הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה, ה-NTSB, שלקחו חלק בחקירת ההתרסקות של טיסה 800 קוראים לרשות לפתוח מחדש את המקרה, בטענה שהממצאים המקוריים זויפו. החוקרים טוענים כי לא ניתנה להם האפשרות לסתור את הממצאים של הממונים עליהם ושל הרשויות בעת חקירת ההתרסקות, ב-1996.

הם טוענים כי מסקנת החקירה, שהמטוס התרסק כתוצאה מקצר חשמלי, מזויפת וכי הם יחשפו את האמת בסרט דוקומנטרי שישודר ברשת אמריקנית מקומית בחודש הבא. שישה מחוקרי ההתרסקות מציעים תיאוריות חלופיות להסבר המקובל. בין השאר, הם טוענים שהמעבדות של ה-FBI חיבלו בראיות והם טוענים כי בהתאם לכמה עדי ראייה, לדעתם טיל היה זה שפוצץ את המטוס. "יכול להיות שזה היה טיל של ארגון טרור או טיל שלנו שנורה בטעות, אבל יש סיכוי שטיל הפיל את המטוס", אומר הנרי היו, אחד מהחוקרים של ההתרסקות.

"אין בסרט שום מידע חדש"

הרשות מסרה בתגובה כי החקירה בת ארבע השנים שהיא ניהלה היא אחת החקירות המדויקות ביותר שלה. "אם יש למישהו חומר חדש שלא נראה בעבר, אנחנו נחקור אותו. אנחנו מודעים לסרט ולמיטב ידיעתנו אין בו שום מידע חדש", אמר דובר הסוכנות קלי ננטל.

התרסקות בל ים (AP)
בקיץ 1996 מטוס בואינג 747-200 של חברת התעופה TWA המריא מנמל התעופה קנדי בניו יורק בדרכו לפריז כשעל סיפונו 230 נוסעים ואנשי צוות. דקות ספורות לאחר ההמראה - המטוס התפוצץ באוויר וצנח אל מימי האוקיינוס האטלנטי מול לונג איילנד בניו יורק, איש לא שרד.

מיד לאחר ההתרסקות הגיעו עדויות מתושבי לונג איילנד לפיהם הם ראו טיל מתקרב למטוס ומפוצץ אותו. לאחר אחת החקירות הארוכות והיקרות בהיסטוריה של הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה, שכללה הרכבה מחדש של שרידי המטוס, הגיעו החוקרים למסקנה שההתרסקות אירעה בעקבות קצר חשמלי - התחממות תא הדלק על הקרקע ותקלת חשמל הובילו לפיצוץ תא הדלק ולהתפרקות המטוס באוויר.

הציבור מפקפק בממצאי החקירה הרשמית

עם זאת, במשך שנים הציבור האמריקני הטיל ספק בממצאי החקירה. טייסים שחלפו באזור (שהמרחב האווירי בו הוא מהעמוסים בעולם) סיפרו שראו טילים מתקרבים לעבר המטוס. באזור שייטו צוללות של הצי האמריקני שהיו מצוידות בטילים שיכולים בקלות להפיל מטוס 747, אך כל מפקדי הצוללות דיווחו כי אין אף טיל חסר במערכות שלהם.

אם אכן היה טיוח בחקירת הרשות הרי מדובר ברעידת אדמה בעולם התעופה. ה-NTSB לגוף מספר אחת בעולם בחקר תאונות אוויריות, ולסמכות שאינה ניתנת לערעור כשהיא מגישה המלצות בעקבות תאונה. מאחר וחלק ניכר מהתאונות בעולם מתרחשות במטוסים מתוצרת אמריקנית או על שטח ארה"ב, הרשות מנהלת חלק ניכר מחקירות האסונות האוויריים בעולם והיא ידועה כגוף יסודי שמגיש ממצאים קשים, למשל שהתרסקות התרחשה כתוצאה מהתאבדות של הטייס, גם במקומות בהם ההמלצות לא יתקבלו בברכה.