מתיקוּת: הכירו את גורי ה"לילייגר"

בגן החיות בנובוסיבירסק מסתובבת כעת משפחת "לייגרים". לייגר זו הכלאה בין אריה זכר וטיגריסית נקבה, ויש לו קצת מהתכונות של כל מין. האם הלייגרית ילדה בחודש שעבר שלישייה, לאב אריה, וכך יצאו - גורי "לילייגר". צפו בתמונות

לילייגר (AP)

הם אולי נראים לכם מוכרים למדי, אבל החתלתולים האלה הם בעלי חיים ייחודיים ונדירים ביותר. האם שבתמונות ילדה לאחרונה את שלושת גורי ה"לייגר" (שילוב בין Lion - אריה, ו-Tigress - טיגריסית) האלה בגן החיות בנובוסיבירסק, רוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות שהאם וגוריה נראים כמו טיגריסים, הם לייגרים: החתולים הגדולים ביותר בעולם, צאצאים של אריה וטיגריסית.

האם ואחד מהגורים (AP)

הגור הראשון למשפחה נולד לפני כשנה בגן החיות, וכעת הצטרפה אליו השלישייה - כולן נקבות. הן נולדו בחודש מאי וגדלו מספיק מאז כדי להתחיל לחקור את סביבותיהן, במגושמות מקסימה.

שניים מהגורים (AP)

האם, זיטה, היא לייגרית בעצמה ונולדה בגן החיות בשנת 2004. אביהם, סם, הוא אריה אפריקני. למעשה, הגורים הם לא ממש לייגרים: צאצא של אריה ולייגר נקרא "לילייגר". הלייגר הוא כאמור החתול הגדול ביותר, ויש לו מאפיינים דומים לאריות ונמרים גם יחד.

כך נראים הלייגרים בגן החיות:

ממש כמו טיגריסים, הם נהנים משחייה וכמו אריות הם חיות חברתיות מאוד. הם קיימים רק בשבי, מפני שבתי הגידול של טיגריסים ואריות לא מתקיימים באותו מקום בטבע. לייגרים ידועים כמין גדול יותר משני המינים של הוריהם.