דיווח: "קרי לחץ לתקוף בסוריה מיד, הרמטכ"ל האמריקני התנגד"

המתיחות בין סוריה למדינות המערב גוברת ומסתבר כי ארה"ב לא מסתפקת רק בחימוש כוחות המורדים. על פי דיווח באתר "בלומברג", במהלך ישיבה סוערת בבית הלבן בשבוע שעבר פרץ ויכוח בין שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, שקרא לתקוף מהאוויר מטרות בסוריה, לבין הרמטכ"ל מרטין דמפסי - שהתנגד בתוקף והדגיש את מורכבות הפעולה

האם ארה"ב הייתה רגע לפני תקיפה בסוריה? אתר "בלומברג" מדווח כי שר החוץ האמריקני ג'ון קרי דחק בשבוע שעבר לבצע תקיפות אוויריות ברחבי המדינה, במהלך פגישה של בכירים בממשל אובמה בחדר המצב של הבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, פרץ ויכוח סוער בין קרי לרמטכ"ל צבא ארה"ב הגנרל מרטין דמפסי. מזכיר המדינה טען כי יש לתקוף מהאוויר את שדות התעופה הפועלים תחת שליטתו של אסד - במיוחד את אלו המשמשים לביצוע התקפות של נשק כימי נגד כוחות המורדים.

יצא מכליו. הגנרל מרטין דמפסי (AP)

דמפסי, המתואר על ידי ה"בלומברג" כאדם נעים הליכות בדרך כלל, יצא מכליו ודיבר גם הוא בקול רם באותה ישיבה. על פי מקורות שדיברו עם האתר, דמפסי פירט רשימה של הסגות וטען בין היתר כי יש לדעת מה בדיוק מתוכנן לקרות אחרי תקיפה שכזו. כמו כן, הוא ציין שמשרד החוץ האמריקני עדיין לא הבין את המורכבות של פעולה כזאת באופן מלא.

דמפסי הודיע לקרי כי חיל האוויר לא יכול פשוט לזרוק כמה פצצות או לשגר כמה טילים לעבר מטרות בתוך סוריה. כדי להיות בטוח שהפעולה תצליח, ארה"ב תצטרך לנטרל את מערכת ההגנה האווירית המשולבת של סוריה - פעולה שתדרוש 700 גיחות אוויריות לפחות.