אביו של סנואודן: "תפסיק להדליף ותחזור הביתה"

לוני סנואודן, שבנו אדוארד חשף את פרשת המעקבים של הממשל האמריקני אחרי מיליוני אזרחים, פנה אליו בריאיון לרשת פוקס. "אני מאמין שאתה איש עקרונות, אני מאמין באופי שלך", אמר. "אני לא יודע מה בדיוק ראית, אני רק מבקש ממך לחשוב על מה שאתה עומד לעשות ולא לפרסם עוד מידע"

לוני סנואודן - אביו של המדליף (חדשות 2)

אביו של מדליף פרשת המעקבים אדוארד סנואודן מבקש היום מבנו להפסיק לחשוף מידע ולחזור הביתה לארה"ב 0 גם אם יאלץ להתמודד עם תקופת מאסר ארוכה. האב פנה לבנו בריאיון ברשת פוקס. סנואודן בן ה-29, שעבד כקבלן משנה עבור סוכנות הביטחון הלאומית (NSA) ועבור ה-CIA, מתחבא בהונג קונג אחרי שהודה שהדליף את המידע החסוי והבעייתי ביותר שעמו התמודד הממשל האמריקני בעשורים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוני סנואודן, אביו של המדליף, אמר בריאיון: "אנחנו רוצים שתהיה בטוח, אנחנו רוצים שתהיה מאושר, אבל אני יודע שאתה איש מיוחד ובסופו של דבר תעשה מה שתרגיש שאתה חייב לעשות".

האב הפציר בבנו שלא לחשוף מידע רגיש נוסף: "אני מאמין שאתה איש עקרונות, אני מאמין באופי שלך. אני לא יודע מה בדיוק ראית, אני רק מבקש ממך לחשוב על מה שאתה עומד לעשות ולא לפרסם עוד מידע".

אדוארד סנואודן - איש עקרונות (רויטרס)

דואג לשאר בני המשפחה

סנואודן האב לא דואג רק לביטחונה של ארה"ב. "אני מודאג מהאינפורמציה השגויה שמתרפסת בתקשורת. הוא איש רגיש, זה האד שאני מכיר", אמר. "הוא אדם מעמיק". לוני סנואודן הכחיש בתוקף את השמועות על כך שבנו היה "כישלון ונשר ממערכת החינוך".

עם זאת, הוא מתח ביקורת על ההאזנות והמעקבים שביצע הממשל: "אני לא רוצה שהם יקראו לי את המיילים, אני לא רוצה שיקראו לי את הטקסטים, לדעתי אין להם זכות לעשות את זה".

הריאיון המלא עם האב ישודר במהשך היום, כשבינתיים הרשת מפרסמת קטעים מהראיון עם אריק בולינג, שהבין מהאב שהוא מודאג גם לגורלם של בניו האחרים שסובלים היום בגלל מעשיו של אדוארד.