טורקיה: גל מעצרים של מארגני המחאה

עשרות נעצרו בשורה של ערים ברחבי טוריקה ובמשטרה מדגישים: "כרגע, רק אלו שעוררו את המהומות, האנשים הפרובוקטיביים יובלו לחקירות". על פי הדיווחים, מגייסת המשטרה את היחידה למלחמה בטרור כדי לעצור את מארגני ההפגנות נגד ארדואן בשבועיים האחרונים

גל המעצרים בטורקיה (רויטרס)

משטרת טורקיה פתחה במבצע מעצרים נרחב של מארגני ההפגנות במספר ערים ברחבי המדינה. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, עשרות ממארגני המחאה נגד ארדואן כבר נעצרו במהלך השבועיים האחרונים. הרשת הממשלתית של טורקיה מדווחת על 25 חשודים שנעצרו בבירה אנקרה, על רבים שנעצרו באיסטנבול ועל 13 בעיר אסקיסהיר במערב המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי חלק מהדיווחים, גם כוח מיוחד של מלחמה בטרור השתתף במבצע המעצרים, אבל במשטרה לא מאשרים את המידע הזה. "כרגע, רק אלו שעוררו את המהומות, האנשים הפרובוקטיביים יובלו לחקירות", אמר מקור משטרתי שלא הזדהה בשמו לסוכנות הידיעות רויטרס.

רג'פ טאפ ארדואן (רויטרס)

המהומות האלימות בטורקיה החלו לפני כשבועיים בעקבות תכנית לפיתוח פארק גזי באיסטנבול והתמקדו בכיכר טקסים. מאז הן הפכו אלימות יותר וגלשו לערים בכל רחבי המדינה, כשהמחאה מופנית בעיקר למדיניות ראש הממשלה ארדואן.

הפרשנים בטורקיה טוענים שההפגנות הפכו למחאה החריפה ביותר נגד מפלגת הצדק והפיתוח. הממשל כינס אמש מאות אלפי תומכים באיסטנבול ששמעו את ארדואן טוען שמארגני ההפגנות הם "בוגדים שמושפעים מטרוריסטים".