ארה"ב על הבחירה ברוחאני: "מעוררת תקווה"

אחד האנשים המקורבים ביותר לנשיא אובמה אומר כי בחירתו של נשיא אירן החדש חסן רוחאני היא סימן מעודד תקווה ליחסים בין המדינות. "אם הוא יהיה מוכן לדון עמנו ישירות על תכנית הגרעין – הוא ימצא שותף בצד השני", אמר ראש הסגל בבית הלבן דניס מקדנה

הנשיא הנבחר רוחאני (AP)

האם תוצאות הבחירות באירן כבר מביאות לשינוי היחסים בין הרפובליקה האסלאמית לארה"ב? ראש הסגל בבית הלבן דניס מקדנה אמר הערב כי הבחירה של הנשיא החדש רוחאני "מעוררת תקווה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

 

ראש הסגל בבית הלבן הוא אחת התפקידים הבכירים ביותר בממשל האמריקני, והאיש שממלא את התפקיד נחשב למקורב ביותר לנשיא אובמה. ראש הסגל מקדנה אמר לעיתונאים כי בחירתו של רוחאני לנשיא אירן היא "סימן מעודד". 

"אם הוא יהיה מוכן לדון עימנו ישירות על תכנית הגרעין, הוא ימצא שותף בצד השני", הבהיר. "אם הוא מעוניין לשפר את היחסים של אירן עם ארה"ב ועם שאר העולם, כעת יש את ההזדמנות לעשות זאת".

היחסים הדיפלומטיים בין אירן וארה"ב נותקו בגסות עם ההשתלטות על השגרירות האמריקנית בטהרן בעת המהפכה האסלאמית ב-1979 ולכידתם של 51 מעובדי השגרירות, שהוחזקו כבני ערובה במשך יותר משנה.

מאז אין כל יחסים דיפלומטיים בין אירן ובין ארה"ב, והאמריקנים עומדים בחוד החנית של הטלת סנקציות כלכליות על אירן בעקבות תכנית הגרעין שלה.