אזרחים אירנים לחדשות 2: "רוחאני לא ידבר על חיסול ישראל"

בעקבות בחירתו של חסן רוחאני הנחשב מתון לנשיא אירן, בתחנת רדיו פרסית שמשדרת מישראל שוחחו היום עם אזרחים ברפובליקה האסלאמית, שסיפרו על התחושות ברחוב. חלק מהתושבים אופטימיים באשר לדרך החדשה שבה בחר העם ואחרים לא מאמינים שיהיה שינוי אמיתי. צפו

יממה לאחר שהבוחר האירני אמר את דברו והחליט כי הנשיא הבא יהיה חסן רוחאני, בוחרים אירנים אומרים הערב את דעתם לחדשות 2, בעקבות הבחירה של המועמד המתון. "מחמש אחר הצהריים האנשים היו ברחובות, ניגנו, רקדו, צפצפו, נפנפו בדגלים, חיבקו זה את זה ואפילו בכו משמחה", סיפר עלי ריזא, תושב טהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מן המשרד הצנוע בחולון פועל כבר 5 שנים רדיו RadisIn, כשקהל היעד הוא דוברי פרסית באירן או מחוצה לה. "האנשים שמחים, מפני שאנשים שהיו צרי אופקים וחשוכים - הם עוזבים, ובמקומם נכנסים לעבודה אנשים אינטלקטואליים, נאורים ורחבי אופקים", הסביר ריזא. "אנשים מאוד שמחים שגברת אשטון בירכה את מר רוחאני, ואמרה שהיא מוכנה לדון על הגרעין וגם על הסנקציות".

כתבנו בשיחה עם אזרחים אירנים (חדשות 2)

א', תושב איספהאן, נשמע דווקא סקפטי הרבה יותר: "לדעתי הסיסמאות שרוחאני אמר לפני הבחירות הן כמו הסיסמאות של אחמדינג'אד לפני בחירתו. אני מקווה שמר רוחאני שנבחר בקולות העם לא יהיה כמו אחמדינג'אד. הדרישות שלנו, הצעירים באירן, הן לא רבות - עבודה, פרנסה - גם אני עכשיו מובטל".

נשיא אירן החדש. חסן רוחאני (רויטרס)

כמובן שיש גם זווית ישראלית, ולמי שמצפה עידן חדש עם ישראל תיתכן אולי אכזבה, אבל משהו מבטיחים האזרחים דווקא כן ישתנה. "הוא לא ידבר בשום פנים ואופן על חיסול ישראל ועל השמדתה", סיפר אזרח אחר. עד כמה החיים באירן ישתנו בעקבות הבחירות? לא ברור. אך מה שברור הוא שגם תחת שלטון האייתוללות יש מי שמוכן לדבר לרדיו ישראלי ולשלוח מסר של שלום.

עוד באותו עניין:

רוחאני בנאום לאומה: "אשמור על האינטרס הלאומי"

צפו: אלפי אירנים חוגגים ברחובות הערים את תוצאות הבחירות

האם לרוחאני יכולת אמיתית לשנות את אירן?

תבוסה לחמנאי: אירן רוצה שינוי