גלר מדבר: "סוכן CIA? לא מאשר ולא מכחיש"

סרט חדש שמתפרסם בבריטניה טוען כי אמן הטלפתיה הישראלי אורי גלר שימש כסוכן CIA בימי המלחמה הקרה. "אני לא יכול להתייחס לזה, תודה שחשבתם עלי", אמר הבוקר ממשכנו המפואר בלונדון

זמן קצר לאחר שפרסם עיתון ה"סאן" הבריטי כי אמן הטלפתיה הישראלי אורי גלר עבד כמרגל במהלך המלחמה הקרה, אומר גלר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי הוא לא מאשר ולא מכחיש את הדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הפרסום בצהובון הנפוץ בממלכה, גלר השתמש בכוחותיו העל-טבעיים כדי לחבל במחשבי הסובייטים ואף לחדור למוחם של מהיגי ברית המועצות לקראת שיחות שקיימו עם מנהיגים אמריקנים.

"עוד לא ראיתי את הסאן היום", אמר גלר בשיחה קצרה מביתו המפואר בלונדון. "על דברים כאלה אני לא יכול לדבר, אבל תודה רבה שחשבתם עליי".

גלר שהתפרסם בשנות השבעים, תחילה כמכופף כפיות ולאחר מכן כאמן חושים בינלאומי יעמוד במוקד של סרט שישודר ברשת ה-BBC היוקרתית תחת הכותרת המרשימה "חייו הסודיים של אורי גלר". סוכן ה-CIA קית' גרין סיפר במהלך הצילומים על הפעולות השונות כביכול של גלר עבור ארגוני המודיעין האמריקנים במהלך ימי שיא תהילתו.

לתקשורת הבריטית סירב גלר להתייחס לנושא אך הודה כי במהלך המלחמה הקרה התבקש על ידי מעסיקיו לעצור את פעימות לבו של חזיר מחמד, אך הוא סירב לעשות כן מחשש שיתבקש לבצע את התרגיל המסוכן גם על בני אדם. "ניסתי לעשות רק דברים חיוביים", אמר והוסיף: "סירבתי למספר הצעות אפלות".

גלר: "מתנצל שגרמתי להחטאת הפנדל הסקוטי"

"כשג'ימי קרטר נבחר לנשיאות ארה"ב בשנת 1977, אחד הדברים הראשונים שעשה היה לקיים פגישה בת 4 שעות עם גלר", אמר הקולנוען שעומד מאחרי הסרט המסקרן. "ארה"ב לא רצתה לצבור פערים בתחום העל טבעי ואורי היה האיש לדבר עימו".

במהלך הקרנת הבכורה של הסרט בפסטיבל בעיר שפילד בשבוע שעבר, הודה גלר במספר משימות סודיות נוספות. הוא התנצל באותה הזדמנות בכך שסייע, לדבריו, במניעת הפנדל של נבחרת סקוטלנד במשחקה נגד אנגליה בטורניר היורו שהתקיים בשנת 1996.

למרות שניתן להתייחס בספקנות גדולה לדיווח הבריטי, אין ספק כי הפרסום המחודש עשוי להחזיר את אמן-הטלפתיה הישראלי לתודעה בממלכה שאותה "היפנט" במהלך שנות השבעים והשמונים.