המפגינים בטורקיה החליטו: "לא נתפנה מפארק גזי"

למרות הפיוס כביכול עם ארדואן, החליטו המפגינים בטורקיה שלא להתפנות מפארק גזי, ומסרו כי ימשיכו להפגין: "נתנגד לכל עוול וחוסר צדק". בינתיים, סבלנותו של ראש הממשלה אוזלת: "ניפטר מעושי הצרות בכיכר טקסים תוך 24 שעות", הוא איים אתמול

המהומות בטורקיה יימשכו. החודש (רויטרס)

למרות ניסיונות הפיוס והדחיקה מצד הממשל, המפגינים הטורקיים שבפארק גזי באיסטנבול החליטו שלא להתפנות מהמקום, למרות החלטתו של ראש הממשלה רג'פ טאיפ ארדואן לעצור את הריסת האתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבוצת המפגינים ערכה הלילה שורה ארוכה של דיונים בכיכר טקסים, שבתומם התקבלה ההחלטה. "אנו נמשיך בהתנגדות שלנו מול כל עוול וחוסר צדק שמתרחש במדינה שלנו", הם מסרו.

שלשום, ואחרי הטון המפוייס השבוע אל מול המהומות - עבר ראש ממשלת טורקיה לאיים. "ניפטר מעושי הצרות בכיכר טקסים תוך 24 שעות", אמר רג'פ טאיפ ארדואן בנאום שנשא. כל זה קרה בבוקר שבו מת מפצעיו מפגין בן 26 - וכך עלה מניין הקורבנות במהומות לחמישה בני אדם ול-2,500 פצועים.

לא יוותר למפגינים. ארדואן (רויטרס)

"קחו ילדיכם ותוציאו אותם"

בקריאה אחרונה למפגינים אמר ארדואן כי סבלנותו אוזלת. "אני מזהיר בפעם האחרונה ואומר לאמהות ולאבות - בבקשה קחו את ילדיכם בידיים ותוציאו אותם החוצה", קרא. הוא הוסיף כי לא יוכל להמתין יותר מאחר ו"פארק גזי לא שייך לכוחות, אלא לעם".

המחאה האלימה בכיכר טקסים נמשכה גם השבוע. המשטרה השתמשה שוב בתותחי מים ובגז מדמיע בניסיון לפזר את אלפי המפגינים ששבו לכיכר טקסים שבמרכז העיר. ראש עיריית איסטנבול הביע נחישות במאבק במפגינים ואמר כי המשטרה תמשיך לפנות אותם מהכיכר ביום ובלילה, עד האחרון שבהם.