גורם בכיר ברוסיה: "המידע על שימוש בנשק כימי - שקרי"

רוסיה נעמדת לצד בת בריתה סוריה ודוחה את הטענות כי נעשה שימוש בנשק כימי במהלך מלחמת האזרחים במדינה. "אובמה מתנהג כמו בוש", אמר בכיר במדינה. "בדיוק אותו דבר עשו האמריקנים לסדאם חוסיין"

מלחמת גרסאות, פוטין ואובמה (AP)

שעות ספורות לאחר שגורמים בממשל האמריקני טענו כי נשיא סוריה אסד "חצה את הקו האדום" והשתמש בנשק כימי נגד אזרחים, מצהירים היום במוסקווה כי מדובר בשקר שנועד להצדיק את התערבות הכוחות האמריקניים במשבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המידע על השימוש של אסד בנשק הכימי פוברק בדיוק כמו השקרים על הנשק להשמדה המונית שהיה בידי סדאם חוסיין", כתב בכיר רוסי בחשבון הטוויטר שלו. "הנשיא אובמה הולך בדרכו של קודמו ג'ורג' בוש".

הדברים נכתבו על רקע התבטאותו הדרמטית של סגן היועץ לביטחון לאומי, בן רודס שאמר הלילה כי "קהילת מעריכה שמשטר אסד השתמש בנשק כימי בקנה מידה קטן מספר פעמים בשנה שעברה כנגד כוחות האופוזיציה". לדבריו של הבכיר האמריקני קרוב ל-150 בני אדם נהרגו כתוצאה מהשימוש בנשק הכימי בימי מלחמת האזרחים בסוריה.

לדברי רודס, הנשיא אובמה החליט להעניק סיוע משמעותי לכוחות המורדים. בכיר נוסף שהתראיין לסוכנות הידיעות רויטרס טען כי למעשה, אובמה כבר קיבל החלטה לחמש את האופוזיציה הסורית בזמן הקרוב.

בנאט"ו לעומת זאת מנסים להרגיע כעת את הרוחות. מזכ"ל הארגון הביע דאגה מכל שימוש בנשק כימי והדגיש כי הדבר הוא "בלתי מקובל ומפר הבנות בינלאומיות".

"העניין הזה מטריד אותנו מאוד", הדגיש אנדראס רסמוסן בשיחה עם כתבים בבריסל. "הקהילה הבינלאומית הבהירה כי כל שימוש בנשק כימי הוא הפרה בוטה של הסכמים המוכרים תחת החוק הבינלאומי".