ארה"ב: שריפות ענק משתוללות בקולורדו

אלפי בני אדם פונו עד כה מבתיהם בעקבות שורה של דליקות המשתוללות במספר מוקדים במדינת קולורדו שבארצות הברית. למרות מאמצים אדירים של הכבאים בשטח, בסיוע מסוקי ומטוסי כיבוי, עד כה לא הושגה כל שליטה על האש. הלהבות ממשיכות להשתולל בחסות תנאי מזג אוויר קיצוניים

קולורדו בלהבות: מספר שריפות ענק מתפשטות על פני שלושה אזורים שונים ברחבי מדינת קולורדו שבמערב התיכון של ארצות הברית. עד כה נאלצו כוחות הכיבוי וההצלה לפנות אלפי תושבים מבתיהם, ואלפים נוספים קיבלו הוראה להתכונן לפינוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השריפות החמורות והנרחבות ביותר נרשמו בחבל אל-פאסו, שם הגיעה האש לתוך יישובים רבים ועשרות בתים נשרפו כליל. "מזג האוויר לא עובד לטובתנו, אבל הבחורים שלנו נותנים את כל מה שיש להם כדי להילחם באש", אמר טרי מקטה, השריף של אל-פאסו. "אנו מתמודדים כרגע גם עם מחסור בכוח אדם", הוסיף וציין כי ביקש סיוע פדרלי ממדינות נוספות מסביב לקולורדו.

שריפת ענק בקולורדו (AP)

מאות כבאים ושוטרים, בשיתוף מתנדבים רבים, פועלים להשתלט על הלהבות, אך מרשות הכבאות הלאומית בארצות הברית נמסר כי עד כה לא הצליחו להשיג ולו שליטה מזערית על האש. במאמצי הכיבוי משתתפים גם מטוסים ומסוקים, ועד כה לא נמסר על נפגעים. אחר הצהריים פונו 900 אסירים מבית סוהר, לאחר ששריפת יער הגיעה לקרבה מסוכנת למבנה הכלא.

מבנה עולה באש

מרכז החיזוי האמריקני קובע כי הגורם המרכזי לשריפות הוא תנאי מזג אוויר קיצוניים - טמפרטורה של יותר מ-37 מעלות, תנאי היובש הקשים ביותר שנמדדו אי פעם ורוחות עזות הן המכשול העיקרי שעומד בדרכם של אנשי הכיבוי והחילוץ.