חיילי האו"ם האוסטרים עוזבים את הגולן

אוסטריה מקיימת את הבטחתה: אחרי שהודיעה כי היא מפנה את חיילי האו"ם שלה מאזור הגולן בשל הקרבות העזים סביב קוניטרה, יצאו היום 350 חיילי הכוח הבינלאומי האוסטרים מהשטח. "המצב הביטחוני המידרדר הביא אותנו למסקנה שאי אפשר להמשיך ולהבטיח את שלומם של החיילים", הסבירו בווינה

הקרבות סביב קוניטרה, ארכיון (גדעון וקנין)

אחרי שאוסטריה הודיעה בשבוע שעבר כי היא מפנה את חייליה המשרתים בכוח האו"ם הבינלאומי בגולן, בעקבות הקרבות העזים בין כוחות אסד למורדים סביב מעבר הגבול בקוניטרה, החלו היום (שלישי) מאות חיילים אוסטרים לעזוב. דובר משרד החוץ של אוסטריה אמר כי שאר החיילים יעזבו במהלך השבוע הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בווינה הבהירו כי במהלך הלחימה בשבוע שעבר נורתה אש גם על כוח שמירת השלום ברמת הגולן, שרבים מאנשיו אוסטרים. לטענת משרד החוץ האוסטרי, לראשונה נורתה גם אש ארטילרית בשטח המפורז.

"זה חלק מאירועים שהולכים ומתגברים בחודשים האחרונים", אמרו במשרד החוץ האוסטרי. "המצב הביטחוני המידרדר הביא אותנו למסקנה שאי אפשר להמשיך ולהבטיח את שלומם של החיילים". ממשלת אוסטריה נענתה ללחץ הציבורי והודיעה כי 350 החיילים האוסטרים יעזבו. "הכוח הראשון שיצא הוא הכוח הלוגיסטי, ובהמשך השבוע יצטרפו השאר", נאמר בהודעת משרד החוץ.

באוסטריה הודו לישראל על שיתוף הפעולה ואמרו: "פינינו את חיילינו לכיוון ישראל, זו לא החלטה שלקחנו בקלות ראש ואנו מודים לישראלים על הסיוע שנתנו לנו במהלך העימות".