קמפיין חדש בבריטניה: "נהיגה בשכרות? תחשבו שוב"

משרד התחבורה הבריטי מנסה לשכנע את כל מי ששתה יותר מדי, שבמצבו - ממש לא כדאי לו לנהוג. בסרטון, שנראה כאילו נקלח ממצלמות אבטחה בשירותים של פאב ממוצע בלונדון, נראה גבר מביט במראה ולפתע, היא מתנפצת מול עיניו, כאילו שמכונית פגעה בה

האם יצא לכם לעמוד מול הראי, להביט לעצמכם בעיניים ולחשוב "אני בסדר, לא שתיתי כל כך הרבה ואני יכול לנהוג". בבריטניה פתחו בקמפיין שנועד לגרום לכל מי שחושב שהאלכוהול לא משפיע על יכולת הנהיגה שלו לשנות את דעתו. האמצעי: סרטון שכאילו צולם בפאב ממוצע ומתעד חוויה קשה למי שמביט במראה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד התחבורה הבריטי פתח בקמפיין שמציג תמונות לא קלות (את הקשות שבהן לא הכנסנו) ונועד לזעזע את ציבור השתיינים. בסרטון נראה גבר מסתובב בשירותים וכאשר הוא מביט במראה, היא מתנפצת מול עיניו, כאילו שמכונית פגעה בצידה השני עם תמונה שמדמה פגיעת ראש.

ה"ניסוי" הזה נעשה יותר מפעם אחת ובכל פעם, הגברים נבהלים ונזרקים לאחור מעוצמת החוויה. יוצר הסרטון, ליאו ברנט, קרא ליוזמה THINK והעלה אותו ליו טיוב. הסרטון מיד הפך ללהיט ויראלי עם 2 מיליון צפיות, לא רק בבריטניה.

על פי הנתונים שמתפרסמים בבריטניה, 15% מכלל התאונות במדינה נגרמות כתוצאה מנהיגה בשכרות. הקנס בבריטניה על העבירה הוא 5000 ליש"ט, שלילת רישיון לשנה לפחות ורישום פלילי. בישראל העונש הוא חליטה של הרכב לשלושים יום לפחות ופסילת רישיון לשנתיים.