עיתוני דרום אפריקה נערכים לפרידה ממנדלה: "הגיע הזמן לתת לו ללכת"

דרום אפריקה מתפללת למען נלסון מנדלה, הנשיא המיתולוגי בן ה-94 שמאושפז כבר לילה שני עם זיהום בריאה. "מצבו רציני", אמרו בממשל וגרמו לבהלה בקרב האזרחים. עיתוני המדינה כבר מכינים את הקרקע לבשורה הקשה על מותו של האיש שמזוהה יותר מכל עם המאבק לשוויון זכויות וסיום שלטון האפרטהייד

לכל אומה יש גיבור שמקבל כינוי כמו אבי האומה, או המייסד. במקרה של דרום אפריקה, תהילתו של נלסון מנדלה מהדהדת מעבר לגבולות המדינה והיבשת ואזרחי דרום אפריקה מתפללים לשלומו. הנשיא לשעבר בן ה-94 מאושפז כבר שני לילות במצב קשה עם זיהום בריאה. "מצבו רציני הפעם", אמר דובר הממשלה בהודעה לאומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מנדלה, שהיה לנשיא הדרום אפריקני השחור הראשון, סילק את משטר האפרטהייד אחרי 27 שנה בשבי באי המבודד רובן. מנדלה, שנחשב בין היתר למי שהפך את הכלכלה הדרום אפריקנית לגדולה והמשפיעה באפריקה, מאושפז בפעם השלישית מאז חודש דצמבר האחרון.

בממשל הדרום אפריקני שקלו היטב את המילה "רציני", זו המילה שמטרידה היום את 53 מיליון תושבי המדינה. "אשתו שוהה לצידו כל הזמן", כך מדווחים העיתונים, בכותרת אחרת כבר מצפים לחדשות הרעות. "הגיע הזמן לתת לו ללכת", נכתב.

המדינה במתח

המתח הרב מורגש היטב, כשגם הספקולציות באשר למצבו מככבות בכלי התקשורת השונים. מאצ'ל, רעייתו של מנדלה, ביטלה אמש ברגע האחרון מסיבת עיתונאים שתוכננה, במטרה לעדכן על מצבו - דבר שכצפוי עורר עניין רב.

ידידו של מנדלה, הכומר דזמונד טוטו, ביקש אמש מתושבי המדינה להתפלל למען ה"מדיבה" - כינויו של הנשיא לשעבר המאושפז. כעת מקווים רבים כי גם הביקור הזה בבית החולים, יסתיים כמו קודמו, בהודעה משמחת על שחרורו של המנהיג הנערץ.