ספרד: "עצרנו ארבעה פעילי טרור"

אירופה ממשיכה במלחמתה נגד התאים הרדומים: במובלעת ספרדית בצפון אפריקה נעצרו ארבעה פעילי טרור שהתכוונו לבצע פיגוע התאבדות. "הם שאבו השראה מהמחבלים שביצעו את הטבח בשארלי הבדו", אמר שר הפנים הספרדי

הכוחות המיוחדים של ספרד, ארכיון (רויטרס)

שבועות ספורים לאחר שרשרת הפיגועים שהכו בצרפת וגבו את חייהם של 17 בני אדם, אירופה ממשיכה להגביר את המעקב אחר תאי הטרור הרדומים ביבשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום (שבת) נעצרו ארבעה בני אדם בסאוטה, מובלעת ספרדית בצפון אפריקה, בחשד שהשתייכו לתא טרור. על פי הודעה רשמית מטעם שר הפנים הספרדי, לחברי החולייה היה "רצון עז לבצע מתקפה".

על פי הערכת השר הספרדי, פרננדז דיאז, ארבעת החשודים התכוונו לבצע פיגוע התאבדות ביעד אסטרטגי כלשהו, ככל הנראה בשטח ספרד. "לחשודים היה דמיון רב למבצעי הפיגוע ב-7 לינואר בפריז במערכת המגזין שארלי הבדו", הדגיש דיאז בריאיון לכלי התקשורת בארצו.

חברי החולייה, הם ארבעה אזרחים ממרוקו, המחזיקים גם באזרחות ספרדית, שהביעו דעות קיצוניות ואף עברו הכשרה פסיכולוגית ופיזית לקראת ביצוע של פיגוע אפשרי. בין היתר קיבלו הדרכה בכלי נשק - על מנת לבצע את זממם.

בשבועות האחרונים פשטו כוחות מיוחדים על שורה של יעדי טרור ותאים רדומים בצרפת, בלגיה יוון וספרד. מדובר בניסיון של הרשויות באירופה להתמודד עם התופעה ההקצנה של פעילי אסלאם, שמנסים לשבש את חייהם של התושבים ביבשת.