התחממות ביחסים בין הקוריאות

צפון קוריאה ודרום קוריאה הודיעו הבוקר (ש') כי נציגים של שתי המדינות יגיעו לפגישה משותפת באזור המפורז שבין שתי המדינות. מדובר על פגישה ראשונה בין שתי היריבות הותיקות. האם היחסים לקראת התחממות?

האם קים ג'ונג און מוכן לרגיעה? (רויטרס)

לאחר שנתיים של נתק מוחלט בין צפון קוריאה ודרום קוריאה, יפגשו השתיים לשיחות בכפר הגובל בין שתי המדינות. פגישה זו נובעת מירידה כללית במתח שבין המדינות בחודש האחרון. זאת לאחר שבתקופה שקדמה לרגיעה, המתיחות הגיעה לשיאים חסרי תקדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד לפני ההחלטה על הפגישה, קוריאה הצפונית פתחה מחדש את הקו האדום המחבר בין המדינות, זאת לאחר שהוא נסגר עקב העלייה במתיחות. השיחות הצפויות יהיו תקדימיות בלבד ותקפידן יהיה להניח את הקרקע לקראת שיחות בין שרי החוץ של שתי המדינות.

בתחילת אפריל צפון קוריאה משכה את כל עובדיה, 53,000 במספר, מהמפעל שנמצא בחיץ שבין המדינות. בתגובה גם הדרום החזיר את עובדיו מהמפעלים חודש לאחר מכן. צעדים אלו היוו עוד נדבך בהתדרדרות היחסים בין שתי הקוריאות.

בפברואר השנה, הטיל האו"ם עיצומים חריפים על צפון קוריאה לאחר שביצעה את הניסוי הגרעיני השלישי בתולדותיה. אך נדמה שכעת, הגישה של צפון קוריאה משתנה וייתכן שמדובר על צעד ראשון בדרך לנורמליזציה של היחסים בין שתי היריבות הותיקות.