פוטין: "נחליף את חיילי האו"ם האוסטרים בגולן"

אחרי שאוסטריה הסיגה את חייליה בעקבות פציעתם של שניים בקרבות, הודיעה נשיא רוסיה כי ארצו תהיה מוכנה להחליף את החיילים האוסטרים בחיילים רוסים כחלק מכוח האו"ם בצד הסורי. מזכ"ל האו"ם אמר מוקדם יותר כי הוא מחפש בדחיפות כוח שיחליף את החיילים האוסטרים

מציע חיילים. פוטין (רויטרס)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הכריז כי ארצו מוכנה להחליף את חיילי האו"ם האוסטרים, שעזבו את רמת הגולן בעקבות פציעתם של שניים מהם בקרבות בין משטר אסד למורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו יכולים להחליף את החיילים האוסטרים שהוצבו בגבול בין חיילי צה"ל לבין הצבא הסורי", אמר פוטין לסוכנות הידיעות "נובוסטי" הרוסית. אמירתו מגיעה לאחר שמזכ"ל האו"ם באן קי מון הודיע כי הוא מחפש בדחיפות כוח שיחליף את הכוח האוסטרי בגולן.

אוסטריה הודיעה אתמול כי היא מסיגה את כוחותיה המשרתים בכוח לשמירת השלום בצד הסורי של רמת הגולן. אוסטריה הזהירה לאחרונה כי בכוונתה להחזיר את חייליה במידה והלחימה תימשך, וימשיכו להיפגע חיילי כוח השלום של האו"ם.

קאנצלר אוסטריה ורנר פיימן הודיע אתמול כי "הנסיגה נובעת מסכנה מוחשית ומיידית לחיילים האוסטרים, שאינה מתקבלת על הדעת". נסיגה זו מהווה מכה קשה לכוח השלום של האו"ם, שכן הכוח האוסטרי היווה כ-380 חיילים מתוך 900 המוצבים באזור.