המחבל מבוסטון שוחח מהכלא עם הוריו: "אל תדאגו"

רשת CNN פרסמה הקלטה של השיחה בין ג'וחר צ'רנייב, הכלוא בארה"ב לאחר שהואשם באחריות לפיגוע במרתון, לבין הוריו החיים ברוסיה. "דואגים לי ואני גם אוכל, הכל בסדר", סיפר לאמו. הוא אמר שהוא זוכה לטיפול רפואי ראוי וכי החלים ממרבית הפציעות

רשת CNN פרסמה הקלטה של שיחת טלפון שקיים מהכלא ג'וחר צ'רנייב, החשוד בביצוע הפיגוע בבוסטון לפני כחודשיים יחד עם אחיו טמרלן, עם הוריו ברוסיה. המחבל, שגרם על פי החשד למותם של שלושה בני אדם ולפציעתם של עשרות, נשמע רגוע ואומר להוריו: "אל תדאגו לי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

אנזור וזובידאת צ'רנייב, הוריו של ג'וחר, סיפרו כי לא הורשו לשוחח עם בנם על פרטים הנוגעים לפיגוע. בני הזוג צ'רנייב המתגוררים במחוז דגסטן, הסבירו כי היו בטוחים תחילה כי יאלצו לעודד את בנם הכלוא, אלא שלהפתעתם - הוא נשמע רגוע למדי. "האם אתה סובל מכאבים?", שאלה אמו בשיחה. "לא ממש לא", ענה לה ג'וחר ברוגע. "דואגים לי ואני גם אוכל. הם נתנו לי אורז ועוף עכשיו. הכל בסדר".

כשפנתה אליו אמו בדמעות ואמרה לו כי הוא צריך להיות חזק, ג'וחר לא נשבר והמשיך בטון הרגוע. "הכל בסדר עכשיו", אמר. "אל תאמרי דבר". במהלך השיחה ציין ג'וחר כי מצבו הרפואי טוב. זאת, לאחר שנפצע במהלך קרב היריות עם השוטרים האמריקניים. הוא סיפר שהוא זוכה לטיפול רפואי ראוי וכי החלים ממרבית הפציעות בפניו ובצווארו.

אמם של האחים צ'רנייב: הם חפים מפשע (רויטרס)

אם המחבלים: "בניי חפים מפשע"

אמם של השניים משוכנעת כי על אף ההאשמות, שני בניה חפים מפשע ואין קשר בינם לבין הפיגוע במרתון בבוסטון. טמרלן, אחיו הגדול של ג'וחר, נהרג במהלך חילופי האש עם השוטרים. ג'וחר עצמו, הצליח להימלט בתחילה ולהסתתר, אולם לאחר מכאן נלכד ונעצר על ידי כוחות הביטחון.

האם ממשיכה לספר בגאווה כי כל פועלו של בנה טמרלן קשור לאמונתו המוסלמית האדוקה. "כל מה שהוא ניסה לעשות זה להעביר את עיקרי האמונה לאחיו ג'וחר", אמרה על החשדות נגד בניה. "לא נוכל לקרוא לעצמנו מוסלמים אם לא נתפלל לאללה מדי יום ולא נישא את שמו".