דיווח: הכור האירני בבושהר ניזוק ברעש אדמה

סוכנות הידיעות AP מצטטת גורמים דיפלומטים שאומרים כי סדקים ארוכים התגלו בלפחות חלק אחד של המתקן הגרעיני בעקבות רעידות אדמה שהתרחשו באפריל ובמאי. זאת, בניגוד לדברי גורמים רשמיים באירן שהכריזו כי הכור כלל לא ניזוק

לא נפגע? הכור הגרעיני בבושהר (רויטרס)

כמה מדינות שמנהלות מעקב אחר תוכנית הגרעין האירנית אספו מידע, שלפיו הכור הגרעיני בבושהר נפגע בעקבות רעידות האדמה האחרונות שפקדו את האזור - כך אמרו גורמים דיפלומטיים ששוחחו עם סוכנות הידיעות AP. זאת, בניגוד לדבריהם של גורמים רשמיים באירן, שהצהירו לאחר הרעידות באפריל ובתחילת מאי כי לא נגרמו נזקים לכור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שני דיפלומטים אמרו ל-AP, בעילום שם, כי התגלו סדקים ארוכים בחלק אחד לפחות של מבנה הכור. על פי דיווחי סוכנויות הידיעות, הפגיעה בכור הגרעיני לא אמורה להוות סכנה סביבתית, אולם ישנה דאגה בכמה מהמדינות השכנות לבטיחות אזרחיהן.

רעידת אדמה עזה הכתה בתחילת חודש אפריל 2013 בדרום-מזרח אירן, במרחק של כ-88 ק"מ בלבד מהכור הגרעיני בעיר בושהר. המכון הססמולוגי בארצות הברית דיווח אז כי הרעש היה בעוצמה של 6.3 דרגות.

כלי תקשורת באירן דיווחו כי לפחות 32 בני אדם נהרגו ברעידה וכ-800 נפצעו. המכון הססמולוגי באירן דיווח כי רעש האדמה היה בעוצמה של 6.1 דרגות, וכי במשך שעה לאחר מכן הורגשו לפחות חמש רעידות משנה.