סגנו של ארדואן מתנצל על האלימות

בניגוד לארדואן המתנשא והתוקפני, אומר היום סגנו, בולינאט ארניק, כי ההפגנות הסביבתיות הראשונות בכיכר טקסים היו לגיטימיות ומוצדקות. הבכיר הטורקי התנצל בפני הפצועים, האשים את המשטרה בתוצאות הקשות. ולקינוח ביקש להפסיק עם המחאה והזמין את נציגי המפגינים לשיחות פשרה

מתנצל. בולינט ארניק (AP)

קולות אחרים מאנקרה? סגן ראש הממשלה הטורקי אומר היום שההפגנות הראשוניות נגד השיפוצים בכיכר טקסים היו "צודקות ולגיטימיות" לדבריו. הסגן, בולינאט ארניק התנצל גם על הפציעות הרבות של מפגינים במהלך העימותים מול השוטרים בחמשת הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המפגינים שנפצעו במהלך הפגנות שנועדו לשפר את הסביבה", אמר ארניק במהלך מסיבת עיתונאים בבירה הטורקית והזמין את מנהיגי ההפגנות הסביבתיות לשיחות פשרה.

המהומות באיסטנבול ובאנקרה גולשות ביממה האחרונה לערים נוספות, אבל המפגינים כבר לא מדברים על סוגיות סביבתיות. "נמאס משלטון הרודן", צעקו האלפים שיצאו לרחובות הערים הגדולות, "ארדואן תתפטר", הם קוראים אחרי 10 שנות שלטון של ראש הממשלה המכהן.

שוטרים נחים בין הפגנה להפגנה, הבוקר (רויטרס)
ביום החמישי לעימותים בטורקיה המשטרה ממשיכה להשתמש בזרנוקי מים ורימוני עשן כדי לפזר את המפגינים שמציתים בתגובה רכבים וחנויות במרכזי הערים. במהלך העימותים נהרגו עד עכשיו שני אנשים - שניהם מצד המפגינים כמובן.

סגן ראש הממשלה אמר לעיתונאים שהוא מאשים את המשטרה בהצתת המהומות אחרי ירי של רימוני גז לעבר המפגינים ביום הראשון למחאה בכיכר טקסים. "אנו מצפים מכל הארגונים, המפלגות הפוליטיות ומכל מי שאוהב את טורקיה להפסיק את המחאות", סיים.