לונדון מציינת 60 שנות הכתרה לאליזבת

עם אותה נעימה מוזיקלית, וכמובן שהכתר המפורסם, חוגגת היום מלכת בריטניה אליזבת 60 שנות הכתרה. למעט מיליוני הבריטים שייצפו בטקס, אורחים חשובים רבים יגיעו ביניהם כמובן גם הארי, וויליאם וקייט ההריונית

יותר מ-2,000 נסיכים, דוכסים, נתינים, שגרירים ומלכה בריטית אחת חוגגים היום בווסטמיניסטר 60 שנות הכתרה למלכה אליזבת השנייה. חלק מהנוכחים בטקס, עוד זוכרים כיצד המלכה התרגשה לקראת הכתרתה ב-1953. את הטקס אנו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

20 מבני משפחת המלוכה משתתפים בטקס, כולל הדוכס מאדינברו והנסיך פיליפ שהגיע במיוחד לטקס, למרות בריאותו הרופפת. החפץ שצפוי למשוך את מירב תשומת הלב באירוע הנוצץ, הוא כתר הזהב של סנט אנדרוז - הכתר שהמלכה חבשה ביום הכתרתה. כתר זה נמדד על ידה ברחבי ארמון בקינגהם במשך שבועות ובכל מצב - כולל בשעות שבילתה עם ילדיה באמבטיה. כיסא המלכות, אחד הפריטים העתיקים ביותר בתולדות הממלכה, יוצג גם הוא.

המוזיקה שמלווה את המלכה עם כניסתה למנזר היא אותה הנעימה שליוותה אותה בשנת 1953 , אז, בגיל 27, היא הפכה למונרך ה-38 שמוכתר במנזר ווסטמיניסטר - מסורת שהחלה כבר ב-1066, בימי וויליאם הכובש.

גם הם הגיעו, הנסיכים והדוכסית, הבוקר (רויטרס)

עוד הגיעו לטקס: וויליאם והארי כובשי הלבבות, קייט שכבר נמצאת בהריון מתקדם ושאר בני משפחה ובעלי תארי אצולה נוספים כמו גם נציגים מהדתות בבריטניה - הרב הראשי הבריטי, מנהיג הקהילות המוסלמיות, נציג דת ההינדו ועוד. כמיטב המסורת, עשרות מיליוני בריטים יצפו בטקס בשידור ישיר.