דיווח מיוחד מטורקיה: הזעם נמשך, ארדואן מתעלם

בזמן שההמונים ממשיכים למחות נגד התנהלות הממשל הטורקי, ראש הממשלה ארדואן נמצא במרוקו ומתעלם מדרישותיהם. המפגינים בסך הכל רוצים אוזן קשבת מהשלטון ובינתיים האלימות ברחובות נמשכת. צפו בדיווח המיוחד של שליחנו מאיסטנבול

הבוקר ניכר כבר שקט יחסי באיסטנבול, אך במהלך הלילה היו הרבה מאוד התכתשויות בין המפגינים למשטרה, ודיווחים על הרוג שני לא עוררו זעם רב יותר בקרב המפגינים, ייתכן כי כבר מאז שבת שהם טוענים שיש הרוגים רבים אך לדבריהם מסתירים את זה מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבריו של ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן שמאשים את המפגינים בפוליטיקה ובהתנגדות, ממשיך להתעלם מקריאותיהם. המפגינים הרבים, גם באיסטנבול ובעוד עשרות ערים ברחבי המדינה דורשים בסך הכל אוזן שלטונית קשבת.

נשארו רק עוד יומיים עד שארדואן אמור לחזור לטורקיה מביקורו, וככל שהתמונות שאנו רואים אלימות יותר כן הן מעוררות יותר הזדהות וחשש מסביב לעולם. הבעיה היא שארדואן לא מוכן לגלות "גדולה של מנצחים" ולשמוע את האחרים, בדיוק באותו אופן בו הוא נהג כלפי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אחרי ההתנצלות על המרמרה.

ממשיך להתעלם. ארדואן (רויטרס)

יהודי באיסטנבול: "התקשורת מנסה לפייס אותנו"

דניס אוז'לבו, יהודי המתגורר באיסטנבול וחבר הפרלמנט היהודי-אירופאי, התייחס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לסיקור התקשורתי הלקוי לדברי של המהומות בטורקיה. "למרות שבאמצעי התקשורת בחדשים קשה מאוד להסתיר את מה שקורה, רשתות הטלוויזיה מתנהלות תחת פיקוח והם לא מבליטים את מה שקורה", ציין אוז'לבו והוסיף כי "גם לרשתות הפרטיות יש אינטרסים אחרים אז לא הכל מדווח".

ערד ניר, שליחנו לאיסטנבול (חדשות 2)

"בינתיים הם מנסים לפייס את המצב אז לא כותבים גם את הכל בעיתון וכבר היו הפגנות נגד התקשורת, זוהי בעיה פוליטית שנובעת מההליך הדמוקרטי בטורקיה - הרשות המחוקקת לא מסוגלת לפקח על הרשות המבצעת וזו הבעיה העיקרית".

הפגנות אלימות בטורקיה - הסיקור המלא:

עובדים בטורקיה שובתים: "טרור של ארדואן"

הרוג נוסף במהומות בטורקיה: בן 22 נורה ונהרג בהפגנה

ארדואן: "לי הם קוראים דיקטטור?"

מפגינה טורקית: מאסנו בשלטון הדיקטטורי של ארדואן"

האם זהו תורו של "האביב הטורקי"?