עובדים בטורקיה פתחו בשביתה: "זה טרור של ארדואן"

על רקע המשך האלימות בטורקיה והאדישות מצד הממשל, הודיע איגוד העובדים של טורקיה כי יקיים החל מהיום שביתה בת יומיים בשל "טרור ארדואן". מוקדם יותר דווח כי בן 22 נהרג במהלך הפגנה ועל ילד שאיבד את עינו מפגיעת כדור באיסטנבול

עוד יום של הפגנות (AP)

בוקר נוסף למהומות בטורקיה, והיום הודיעו ארגוני העובדים כי יפתחו בשביתת הזדהות בת יומיים עם המפגינים, זאת בשל ה"טרור" שלדבריהם מפעיל ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. הארגון, שמונה 240 אלף חברים מ-11 איגודים שונים, יחל בשביתה כבר היום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הטרור מצד המדינה וראש הממשלה ארדואן נגד ההפגנות ההמונית ברחבי הארץ מוכיח שוב את עוינות הממשלה כלפי הדמוקרטיה", נכתב בהודעתם. הודעה זו באה על רקע דיווח בדרום טורקיה שלפיו צעיר כבן 22 נורה למוות במהלך הפגנה בדרום המדינה סמוך לגבול עם סוריה, ועל ילד שאיבד את עינו מפגיעת כדור באיסטנבול.

ארדואן עצמו, שמנסה לשדר קור רוח ומבקר בימים אלה במרוקו, אמר כי הסוף של ההפגנות קרוב מתמיד. "אחזור מהביקור והבעיות ייפתרו", הוא ציין במהלך מסיבת עיתונאים במדינה.

הרוג שני בטורקיה (רויטרס)

העובדים שובתים כאות מחאה. ההפגנות (AP)

ארה"ב לתושביה: אל תגיעו למוקדי העימות

במקביל, בשל החשש מהמשך המהומות, מספר מדינות הזהירו את אזרחיהם המבקרים בטורקיה, שלא להתקרב למוקדי ההפגנות. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי שגרירות ארצות הברית באנקרה הזהירה תושביה במקום וגם משרד החוץ של גרמניה הוציא הנחיה להתרחק ממוקדי האלימות.

המהומות בטורקיה, אתמול (רויטרס)

בבית הלבן אמרו אתמול כי ימשיכו לעבוד כרגיל עם טורקיה אך הביעו דאגה באשר להמשך ההפגנות. מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי קרא אתמול לצדדים להימנע מפרובוקציות: "ארה"ב מקווה שתתבצע חקירה על כל הטענות של המפגינים. אנו תומכים בחופש ביטוי מלא ובכלל בזכותם של אנשים לקיים מחאה לא אלימה כי זהו יסוד בסיסי בדמוקרטיה".

הפגנות אלימות בטורקיה - הסיקור המלא:

ארדואן: "אסור להיגרר אחרי פרובוקציות של גורמים קיצוניים"

ארדואן: "לי הם קוראים דיקטטור?"

מפגינה טורקית: מאסנו בשלטון הדיקטטורי של ארדואן"

האם זהו תורו של "האביב הטורקי"?