דאע"ש על השבויים היפנים: "הספירה לאחורה החלה"

עם תום האולטימטום שהציב ארגון הטרור לממשלת יפן עבור שחרור שני השבויים, פרסמו גורמים הקשורים לדאע"ש הודעה מאיימת ברשת שבה נאמר כי החלה הספירה לאחור לקראת הוצאתם להורג. אמו של אחד השבויים התחננה לממשלה: "הזמן אוזל. בבקשה הצילו את חייו של בני"

פג האולטימטום שהציב ארגון דאע"ש לממשלת יפן, שלפיו יוציא להורג שני שבויים יפנים אם לא יועברו לרשותו 200 מיליון דולר תוך 72 שעות, והבוקר (שישי) הופץ ברשת מסר מאיים: "הספירה לאחור החלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון הטרור הרצחני פרסם ביום שלישי האחרון סרטון שבו נראה ג'ון הג'יהאדיסט, המוכר מסרטוני הארגון הקודמים, כשסכין בידו ולצדו שני בני הערובה היפנים על ברכיהם. הוא איים כי אם לא יועברו לידי הארגון 200 מיליון דולר תוך 72 שעות - השניים יוצאו להורג.

בהודעה שפרסמו הבוקר גורמים הקשורים לארגון המדינה האסלאמית, באתר שבו עושים אנשי הארגון שימוש ובעבר כבר פרסם סרטונים של דאע"ש, נראה שעון שסופר את השעות לאחור עד אפס ותמונות מהוצאות להורג של שבויים אחרים. הפוסט לא כלל תמונות של שני השבויים.

"הספירה לאחור החלה", בדאע"ש מאיימים (רויטרס)

ממשלת יפן: עושים הכל למען שחרורם

דובר ממשלת יפן, יושיהייד סוגה, אמר בעקבות ההודעה שפורסמה באתר כי יפן מנתחת אותה. "המצב נשאר חמור, אבל אנחנו עושים כל שביכולתנו להביא לשחרורם של שני השבויים", אמר סוגה. הוא הסביר כי יפן משתמשת בכל ערוץ אפשרי, כולל בראשי שבטים מקומיים, כדי להגיע לאלו שמחזיקים את השניים בשבי.

אמו של העיתונאי קנג'י גוטו, אחד מהשבויים היפנים, פנתה בתחינה לממשלת יפן: "הזמן אוזל. בבקשה הצילו את חייו של בני. הוא לא אויב של המדינה האסלאמית".

בסרטון שהפיץ דאע"ש לפני שלושה ימים אומר ג'ון הג'יהאדיסט: "ראש ממשלת יפן, למרות שאתה מרוחק יותר מ-8,000 קילומטרים מהמדינה האסלאמית, אתם חלק במסע הצלב הזה. תרמתם בפחדנותכם 100 מיליון דולרים כדי לסייע בהרג נשינו וילדינו - ולהרוס את בתיהם של מוסלמים. לכן, חייו של אחד מבני הערובה הללו יעלו לכם 100 מיליון דולרים", המשיך.

"כדי לעצור את התפשטות המדינה האסלאמית, תרמתם 100 מיליון דולר נוספים, לכן גם חייו של בן הערובה הנוסף יעלו לכם סכום דומה", הוא איים - ופנה לעם היפני ודרש להפעיל לחץ על הממשלה על מנת שתשלם תוך 72 שעות את הכופר, או שהשניים יוצאו להורג.

על פי הפרסומים ביפן, שמות השבויים הם קנג'י גוטו והרונה יוקאווה. יוקאווה, קבלן צבאי פרטי בשנות ה-40 לחייו, נחטף בסוריה ככל הנראה בחודש אוגוסט. טרם התברר מדוע נסע לסוריה. עמיתו גוטו הוא עיתונאי עצמאי שנסע לסוריה על מנת לדווח מהלחימה.