בריטי שהתאסלם איים: אהרוג את הנסיך הארי

בריטניה סוערת: אשראף אסלאם, אזרח בריטי בן 30 שהתאסלם נעצר לאחר שאיים לרצוח את הנסיך הארי. המעצר עליו פורסם רק היום, נערך כיממה בלבד לאחר הרצח המזעזע של החייל הבריטי לי ריגבי לאור יום

איומים על חיי הנסיך (רויטרס)

נסיך על הכוונת: פחות מיממה לאחר רצח החייל הבריטי שזעזע את הממלכה, נעצר אשראף אסלאם, אנגלי-מוסלמי, לאחר שהודה כי איים על חייו של הנסיך הארי - כך הודיע אמש דובר הסקוטלנד יארד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אשראף, מוסלמי בן 30 שהמיר את דתו ושמו הקודם הוא מארק טאונסלי, הודה בפני חוקרי המשטרה כי התכוון לרצוח את הנסיך, השלישי בתור לרשת את סבתו, המלכה אליזבת. הוא נמצא כעת בחזקת המשטרה המקומית וממתין לגזר דין שיינתן לו בקרוב.

חוקרי המשטרה שערכו חיפוש במחשבו של החשוד, גילו כי לאחרונה חיפש ברשת את הערכים "אקדח" ו"חטיפה". גורמים בכירים ביחידה למלחמה בטרור העריכו כי אשראף לא היה חלק מפעילות טרור מאורגנת, ייתכן אף שמדובר בתימהוני.

הרצח שזעזע את הממלכה (טלגרף)

כזכור, הנסיך הג'ינג'י בעל המזג החם, משרת בחיל האוויר המלכותי כטייס מסוקי אפאצ'י. באחת התקיפות שבהן השתתף באפגניסטן נהרג אחד מבכירי הטאליבן. בשל כך, ניסו בארגון הטרור לפגוע באישיות הבריטית. באחת המתקפות על בסיסו אף נהרגו שני חיילים אמריקנים, הנסיך לא שהה במקום באותה העת.

הפרסום על הרצון לפגוע פעם נוספת בנסיך מתקבל זמן קצר לאחר הירצחו של החייל לי ריגבי שראשו נערף על ידי שני אזרחים אנגלים ממוצא ניגרי, זאת בשל המעורבות הבריטית במלחמה באפגניסטן. הרצח גרם לזעזוע של ממש בממלכה הבריטית והצית גל של מחאה נגד האסלאם.