דיווח: מעטפה חשודה נוספת נשלחה לאובמה

דבר הדואר, שהכיל חומר בלתי מזוהה, יורט במתקן הדואר הנשיאותי - המרוחק מהבית הלבן. אתמול נשלחו שתי מעטפות המכילות חומר חשוד לראש העיר ניו יורק מייקל בלומברג

נשיא ארה"ב אובמה (רויטרס)

ניסיון נוסף לפגוע בנשיא ארצות הברית? מעטפה חשודה שנשלחה לנשיא ברק אובמה - יורטה במתקן הדואר הנשיאותי, המרוחק מהבית הלבן. על פי הדיווח בכלי התקשורת במדינה, המעטפה הכילה ככל הנראה חומר חשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול נשלחו שתי מעטפות חשודות לראש העיר ניו-יורק, מייקל בלומברג. לפני כחודש וחצי אירעה תקרית דומה בארצות הברית, גם אז נשלחה מעטפה המכילה חומר חשוד לנשיא ברק אובמה. בתום בדיקה שנערכה - נמצא כי מדובר ברעל המסוכן והקטלני ריצין.

יצוין, כי דבר הדואר מעולם לא הגיע ליעדו, שכן הוא נבלם במתקן הדואר הנשיאותי שאינו נמצא בקרבת הבית הלבן. הרעל שמוען לנשיא האמריקני נחשף כיממה לאחר שמכתב דומה נשלח לסנטור הרפובליקני רוקר וויקר.

ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג (רויטרס)

כיוון חקירה נוסף שנלקח בחשבון הוא האפשרות כי ישנו קשר לפיגוע במרתון בוסטון, שגבה את חייהם של שני בני אדם לפני כיומיים - אך זה נשלל על הסף. "אין שום אינדיקציה לגבי קשר אפשרי בין שני האירועים", נמסר בהודעת הבולשת הפדרלית.

הבולשת הפדרלית ומשטרת גבעת הקפיטול פתחו בחקירה מיידית של האירוע, וכעת מנסים חוקריהן להתחקות אחר עקבותיו של השולח. ריצין הוא רעל שמופק מצמח הקיקיון, ורעילותו גבוהה פי 6,000 מהציאניד. כל מגע עם החומר עלול לגרום למוות בתוך 24 שעות. השימוש הידוע המתועד ביותר בריצין נעשה על ידי הקג"ב של ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה.