צפו: הקולג' שלא עמד בפרץ

אילינוי חווה בימים האחרונים שיטפונות יוצאי דופן ומזג אוויר קיצוני מהמצופה. מי ששילם על כך את המחיר, הוא מבנה קולג' מקומי שמי הגשם הרבים הצליחו לפרוץ ללא קושי. הקולג' יישאר סגור לעת עתה, ויאפשר לעבוד שם במרץ כדי לתקן את הנזק שנגרם

סערה בקולג': השיטפונות הכבדים שפוקדים את אילינוי הביאו להצפה של ממש בקולג' מקומי בגלסברג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממש כמו הקניון במודיעין שחווה "צונאמי" קטן בינואר האחרון, גם הקולג' האמריקאי קרל סאנדבורג לא הציב אתגר למים הרבים שפרצו אליו והוצף כולו.

תמונות מצלמות האבטחה של המוסד שמגיעות משם מתעדות את הרגעים בהם פרצו המים, ללא כל קושי, אל פתח מרכז שירותי הסטודנטים של הקולג', ותלשו את הדלתות. בשל התראות מוקדמות על מזג האוויר הסוער, דאגו בהנהלת המקום לפנות את הסטודנטים ואנשי הסגל מהקולג' מבעוד מועד, כך שהמקום היה ריק לחלוטין מבני האדם בעת ההצפה, ואיש לא נפגע.

בבית הספר דיווחו כי זכוכיות רבות התנפצו, וכי כמה שולחנות ומחשבים נראו צפים בחלל החדרים. טרם נעשה אומדן רשמי לנזק שנגרם למבנה ולעלות התיקונים.

מנהלת המוסד, לורי סנדבורג, מתמקדת בינתיים בחיובי ואומרת כי הוא אסירת תודה על כך שאיש לא היה במבנה בעת הסערה. "כל זה נזק שנגרם הוא רק לחפצים ולציוד. איש לא נפגע ולכן אנחנו ברי מזל". הקולג' יישאר סגור בימים הקרובים, מה שיאפשר לעבוד במרץ על תיקון הנזק הרב שנגרם למבנה ולציוד שבו.